Chrzanowski oddział porodowy wyposażony jest w sprzęt ułatwiający poród

Duża piłka na sali porodowej może być bardzo przydatna. Korzystanie z niej pozwala rodzącej odciążyć kręgosłup i nogi. Ułatwia również dziecku przejście przez kanał rodny. Te i inne sprzęty dostępne są w chrzanowskim szpitalu.

Chrzanowski oddział porodowy wyposażony jest w sprzęt ułatwiający poród

Na zdjęciu sprzed kilku tygodni Pani Martyna Plewka, bohaterka kampanii "Szpital Powiatowy w Chrzanowie - tu rodzi się Szczęście"

- Piłkę wykorzystuje się szczególnie w początkowej fazie pierwszego okresu porodu, aby przygotować szyjkę oraz rozluźnić mięśnie dna miednicy - mówi Anna Put-Bogudzińska, specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego Szpitala Powiatowego w Chrzanowie.