Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Mistrzowie boksu z Libiąża docenieni przez Starostę

Gratulacje dla dwóch młodych bokserów z Akademii Bokserskiej w Libiążu. Początkiem grudnia, 14-letni Bartłomiej Środa wywalczył złoty medal i tytuł Mistrza Polski Młodzików w Sokółce. Jego klubowy kolega i rówieśnik - Maksymilian Pajer stanął na drugim stopniu podium z tytułem Wicemistrza Polski. W poniedziałek, 14 grudnia utalentowani sportowcy oraz ich trener i szef libiąskiej Akademii, Ariel Środa, odebrali z rąk Starosty Chrzanowskiego oraz Wicestarosty gratulacje i podziękowania.

- Od trzech lat boks jest moją największą pasją. Trenuję pod okiem taty codziennie dając z siebie wszystko. Moim marzeniem jest reprezentowanie kraju w Mistrzostwach Europy i Świata. Chciałbym znaleźć się w kadrze narodowej - wyznaje Bartłomiej Środa. Podobne ambicje ma jego kolega Maksymilian Pajer.
O ile Bartek zanim zaczął trenować boks, kopał namiętnie piłkę nożną, o tyle Maks uczył się w szkole muzycznej gry na gitarze.
 
- Postanowiłem zamienić instrument na sport. Akademia Bokserska była najbliżej domu - wyznaje Maks śmiejąc się, że tak naprawdę w szkole muzycznej rozgrzewał ręce do boksowania.
 
- Chłopcy są bardzo zdeterminowani i konsekwentni. Są wizytówką naszej Akademii - podkreśla Ariel Środa, trener i założyciel Klubu Sportowego Akademia Bokserska w Libiążu. Dodaje, że aktualnie w klubie trenuje 60 zawodników, w tym 14 pań. Najmłodszy uczestnik treningów ma 8 lat, a najstarsi są po 40-tce.
 
- Każdy może przyjść i spróbować swych sił. Uczymy od podstaw, jak alfabetu - przekonuje Ariel Środa.