Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

"Każdy ma swoje lato” z wyróżnieniem w Gdyni!

W ubiegłym tygodniu na 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbyła się premiera debiutu fabularnego Tomasza Jurkiewicza pt. „Każdy ma swoje lato”.

W filmie pojawiły się trzebińskie lokacje i znajome twarze mieszkańców.
 
Wyróżniona została Sandra Drzymalska, odtwórczyni roli Agaty, wyzwolonej i zbuntowanej dziewczyny, która przyjeżdża do filmowej Trzebini, żeby gotować na oazie. Zakochuje się w niej główny bohater filmu.
 
I choć „Każdy ma swoje lato” nie wygrał swego konkursu ( zwycięzcą był „Ostatni komers” w reżyserii Dawida Nickela, również z Sandrą Drzymalską w jednej z głównych ról) spotkał się z dobrym odbiorem i pozytywnymi recenzjami. Dagmara Romanowska z onet.pl chwaliła zabawne dialogi. Przemysław Gulda z „Gazety Wyborczej” zwracając uwagę na wykorzystanie walorów Trzebini nazwał film Jurkiewicza „perełką festiwalu”.
 
- To z pozoru prosta historia z prowincji – pisze Przemysław Gulda - Ale tak naprawdę chodzi tu o coś znacznie więcej. Jurkiewicz z wielkim wyczuciem i przenikliwością pokazuje głęboki polski konflikt o wartości, konfrontuje tradycję z nowoczesnością, religijność z liberalizmem obyczajowym.
 
- Na festiwalu było akredytowanych 1600 gości z branży i mediów – mówi Tomasz Jurkiewicz - Jedna czwarta z nich obejrzała nasz film na pokazach on-line. Co najważniejsze, mamy dwie propozycje dystrybucji kinowej w Polsce. Oczywiście wszystko zależy od rozwoju sytuacji pandemicznej. Wszyscy czekamy więc z nadzieją na czas, kiedy widzowie będą mogli wrócić do kin.