Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Koncert w Mętkowie odbędzie się on line

Tegoroczny, czternasty już koncert papieski w Mętkowie jednak się odbędzie. Tyle tylko, że bez udziału publiczności, a w internecie.

– Długo zastanawialiśmy się czy organizować to wydarzenie – wyznaje Halina Sędzielarz, Prezes Fundacji „Barka”, organizatorka koncertów w modrzewiowym kościółku w Mętkowie.
 
– Pandemia pokrzyżowała nam plany. Ze względu na chorobę jednego z muzyków nie mogliśmy zorganizować imprezy w listopadzie, jak co roku w rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II oraz rocznicę pierwszej Eucharystii w mętkowskim kościele – tłumaczy Halina Sędzielarz. Ostatecznie koncert został przeniesiony na 27 grudnia. Odbędzie się pt. ”Sub Tuum Presidium”.
 
Wystąpi Józef Skrzek oraz męski zespół wokalny Quattro Vocii. Całość będzie emitowana o godzinie 12 w Internecie, na stronie Fundacji „Barka” oraz w mediach społecznościowych, także na Facebooku chrzanowskiego Starostwa.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Andrzej Uryga, Chrzanowski Starosta.