Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Karetka Podstacji Libiąż dostępna przez całą dobę

W związku z sytuacją epidemiologiczną od 1 kwietnia w Libiążu Zespół Ratownictwa Medycznego stacjonuje przez 24 godziny  i przez 7 dni w tygodniu. Dotychczas dyżurowano w godz. 7-23.

Ambulans Szpitala Powiatowego w Chrzanowie

Fot. Karetka w Podstacji Libiąż  

 

Nowoczesny ambulans marki Mercedes trafił do Podstacji Libiąż 27 lutego 2020 roku. Powiat chrzanowski otrzymał na jego zakup 400 tys. zł dotacji celowej z Ministerstwa Zdrowia w ramach ogólnopolskiego programu wymiany ambulansów. Chrzanowski szpital dołożył do zakupu 13 tys. zł.

Podstacja Libiąż mieściła się na miejskim targowisku. Od roku jej siedziba znajduje się w Centrum Medycznym PZU Zdrowie Elvita Libiąż przy ul. Górniczej 5.

Do zadań zespołów ratownictwa medycznego należy:

- organizowanie i udzielanie bezzwłocznej pomocy medycznej, które uległy wypadkom, urazom, nagłemu zachorowaniu oraz nagłemu pogorszeniu stanu zdrowia skutkującemu zagrożeniem życia – w miejscu zdarzenia lub zamieszkania,

- organizowanie oraz pomoc w akcjach ratowniczych w przypadku klęsk żywiołowych, katastrof i innych masowych akcjach na terenie powiatu.

Rejon działania zespołów ratownictwa medycznego obejmuje powiat chrzanowski i wyodrębniony odcinek autostrady A4. Chrzanowskie pogotowie pomaga również sąsiednim stacjom PR.