Karetka Podstacji Libiąż dostępna przez całą dobę

W związku z sytuacją epidemiologiczną od 1 kwietnia w Libiążu Zespół Ratownictwa Medycznego stacjonuje przez 24 godziny  i przez 7 dni w tygodniu. Dotychczas dyżurowano w godz. 7-23.

Ambulans Szpitala Powiatowego w Chrzanowie

Fot. Karetka w Podstacji Libiąż  

 

Nowoczesny ambulans marki Mercedes trafił do Podstacji Libiąż 27 lutego 2020 roku. Powiat chrzanowski otrzymał na jego zakup 400 tys. zł dotacji celowej z Ministerstwa Zdrowia w ramach ogólnopolskiego programu wymiany ambulansów. Chrzanowski szpital dołożył do zakupu 13 tys. zł.

Podstacja Libiąż mieściła się na miejskim targowisku. Od roku jej siedziba znajduje się w Centrum Medycznym PZU Zdrowie Elvita Libiąż przy ul. Górniczej 5.

Do zadań zespołów ratownictwa medycznego należy:

- organizowanie i udzielanie bezzwłocznej pomocy medycznej, które uległy wypadkom, urazom, nagłemu zachorowaniu oraz nagłemu pogorszeniu stanu zdrowia skutkującemu zagrożeniem życia – w miejscu zdarzenia lub zamieszkania,

- organizowanie oraz pomoc w akcjach ratowniczych w przypadku klęsk żywiołowych, katastrof i innych masowych akcjach na terenie powiatu.

Rejon działania zespołów ratownictwa medycznego obejmuje powiat chrzanowski i wyodrębniony odcinek autostrady A4. Chrzanowskie pogotowie pomaga również sąsiednim stacjom PR.