Komfortowe warunki leczenia najmłodszych pacjentów

Inwestycja za blisko 4 mln zł była wyczekiwana przez młodych pacjentów, ich rodziców i personel medyczny. ZOBACZ FILM. 

Przedstawiciele władz samorządu województwa małopolskiego, powiatu chrzanowskiego i szpitala przecinają wstęgę

W uroczystym otwarciu zmodernizowanego Oddziału Pediatrii uczestniczyli m.in: Poseł na Sejm – Krzysztof Kozik, Wojewoda Małopolski - Łukasz Kmita, Wicemarszałek – Łukasz Smółka, Starosta Chrzanowski – Andrzej Uryga, przedstawiciele samorządu województwa małopolskiego i powiatu chrzanowskiego, a także pracownicy szpitala.

Inwestycja zakończyła się w kwietniu i była możliwa dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020 jako jedno z zadań projektu pn. „Modernizacja oddziałów szpitalnych oraz zakup aparatury medycznej celem poprawy jakości i bezpieczeństwa diagnozowania i leczenia pacjentów w Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie”.

Starosta Chrzanowski - Andrzej Uryga podkreślił, iż szpital prowadzi duży proces modernizacji zarówno w aspekcie logistycznym jak i finansowym. Osiągnięty efekt ma służyć poprawie usług świadczonych przesz lecznicę oraz poprawie komfortu pobytu pacjentów. Podziękował również pracownikom szpitala, życzył im aby ta modernizacja dla nich również stworzyła lepsze warunki pracy, ciężkiej pracy szczególnie w ostatnim okresie.

W ramach realizacji przedsięwzięcia dostosowano pomieszczenia dla osób niepełnosprawnych, utworzono sale chorych z węzłami sanitarnymi oraz przystosowano do całodobowego przebywania opiekuna z dzieckiem.

Na zmodernizowanym oddziale utworzono:

  • 2 sale trzyłóżkowe i 2 sale dwułóżkowe dla dzieci starszych, 2 łazienki (po jednej na dwie sale)
  • 3 izolatki
  • 8 sal dwułóżkowych dla dzieci młodszych, 4 łazienki (po jednej na dwie sale)
  • 1 łazienka dla osób niepełnosprawnych
  • pokój matki z dzieckiem
  • świetlica dla dzieci
  • 2 gabinety zabiegowe
  • pomieszczenia dla personelu

 

Czy wiesz że…

Obecnie na Oddziale znajduje się 16 łóżek dla dzieci małych i 10 łóżek dla dzieci starszych.

Projekt pn. „Modernizacja oddziałów szpitalnych oraz zakup aparatury medycznej celem poprawy jakości i bezpieczeństwa diagnozowania i leczenia pacjentów w Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie” realizowany jest od 2018 roku.

Wartość projektu: 17 854 528,76 zł
Wartość dofinansowania z RPO WM: 10 730 854,28 zł
Dotacja Powiat Chrzanowski: 5 463 438,06 zł
Wkład własny Szpitala: 1 660 236,42 zł