Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Wkrótce rozpoczną się prace nad zadaszeniem lodowiska i rozbudową obiektu przy ul. Wyszyńskiego w Chrzanowie

Jest duża szansa, że w tegorocznym sezonie zimowym miłośnicy jazdy na łyżwach będą już kręcić piruety pod zadaszeniem. Powiat Chrzanowski, jako inicjator i wiodący realizator zadania, prowadził procedurę przetargową i wybrał spośród pięciu ofert, które wpłynęły do starostwa wykonawcę budowy obiektu sportowego przy II Liceum Ogólnokształcącym i Szkole Podstawowej nr 10 przy ul. Wyszyńskiego. 

Mężczyźni podpisują umowę na tle ścianki z napisem Powiat Chrzanowski

Fot. Starosta Andrzej Uryga podpisuje umowę z Łukaszem Głuchem, Prezesem Zarządu KRISBUD sp. z o.o. w Trzebini 

 

Wykonawcą będzie KRISBUD sp. z o.o. w Trzebini, który 10 czerwca podpisał umowę z Powiatem Chrzanowskim reprezentowanym przez Starostę Andrzeja Urygę i Członka Zarządu Przemysława Rejdycha, na kwotę 2.988.530 zł. Inwestycję finansują po połowie Powiat Chrzanowski i Gmina Chrzanów.

Powiat stara się równocześnie o dofinansowanie tej inwestycji ze środków  Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Sportowa Polska. Aktualnie czekamy na wyniki oceny. Warto podkreślić, że zadanie będzie realizowane również w wypadku nie otrzymania dofinasowania.

Prace rozpoczną się niebawem i zakończą w przyszłym roku. W ich efekcie kompleks sportowy przy ul. Wyszyńskiego w Chrzanowie będzie doskonale zagospodarowany. Pod zadaszeniem będzie funkcjonowało lodowisko w sezonie zimowym i kort tenisowy do późnej jesieni. Powstaną boiska, bieżnie, trójskok, skok w dal i dodatkowo pole do gry w bule. Teren wokół również zostanie zagospodarowany. Powstałym kompleksem tak, jak do tej pory zarządzać będzie powiatowa spółka Zarząd Obiektów Powiatowych.

 

Autorem wizualizacji jest LW UNIPROJEKT S.C w Trzebini.