Wkrótce rozpoczną się prace nad zadaszeniem lodowiska i rozbudową obiektu przy ul. Wyszyńskiego w Chrzanowie

Jest duża szansa, że w tegorocznym sezonie zimowym miłośnicy jazdy na łyżwach będą już kręcić piruety pod zadaszeniem. Powiat Chrzanowski, jako inicjator i wiodący realizator zadania, prowadził procedurę przetargową i wybrał spośród pięciu ofert, które wpłynęły do starostwa wykonawcę budowy obiektu sportowego przy II Liceum Ogólnokształcącym i Szkole Podstawowej nr 10 przy ul. Wyszyńskiego.

Mężczyźni podpisują umowę na tle ścianki z napisem Powiat Chrzanowski

Fot. Starosta Andrzej Uryga podpisuje umowę z Łukaszem Głuchem, Prezesem Zarządu KRISBUD sp. z o.o. w Trzebini

Wykonawcą będzie KRISBUD sp. z o.o. w Trzebini, który 10 czerwca podpisał umowę z Powiatem Chrzanowskim reprezentowanym przez Starostę Andrzeja Urygę i Członka Zarządu Przemysława Rejdycha, na kwotę 2.988.530 zł. Inwestycję finansują po połowie Powiat Chrzanowski i Gmina Chrzanów.

Powiat stara się równocześnie o dofinansowanie tej inwestycji ze środków  Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Sportowa Polska. Aktualnie czekamy na wyniki oceny. Warto podkreślić, że zadanie będzie realizowane również w wypadku nie otrzymania dofinasowania.

Prace rozpoczną się niebawem i zakończą w przyszłym roku. W ich efekcie kompleks sportowy przy ul. Wyszyńskiego w Chrzanowie będzie doskonale zagospodarowany. Pod zadaszeniem będzie funkcjonowało lodowisko w sezonie zimowym i kort tenisowy do późnej jesieni. Powstaną boiska, bieżnie, trójskok, skok w dal i dodatkowo pole do gry w bule. Teren wokół również zostanie zagospodarowany. Powstałym kompleksem tak, jak do tej pory zarządzać będzie powiatowa spółka Zarząd Obiektów Powiatowych.

Autorem wizualizacji jest LW UNIPROJEKT S.C w Trzebini.