Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Powiat przekazał wykonawcy plac budowy zadaszenia lodowiska

Tafla w sąsiedztwie II LO i SP 10 przy ul. Wyszyńskiego w Chrzanowie w tym roku będzie już zadaszona.

Fot.  Inspektor nadzoru Kazimierz Prochwicz przekazuje Dziennik Budowy wykonawcy – Krisbud sp.  z o.o. w Trzebini.

 

15 czerwca powiat chrzanowski jako inwestor przekazał wykonawcy - trzebińskiej firmie Krisbud sp. z o.o. plac budowy.

Na październik planowane jest zakończenie pierwszego etapu robót. Obejmie zadaszenie lodowiska w pełnym zakresie,  instalacje elektryczne, instalację wody hydrantowej, wentylację, kanalizację deszczową, odwodnienie terenu (system drenarski w zakresie związany z budową zadaszenia) oraz zagospodarowanie terenu związane bezpośrednio z funkcjonowaniem lodowiska.

- Jest to bardzo ważna inwestycja w powiecie chrzanowskim w 2021 roku, której oczekiwali mieszkańcy. Kompleks sportowy będzie ogólnodostępny i posłuży nie tylko uczniom dwóch szkół umiejscowionych w jego sąsiedztwie: II Liceum Ogólnokształcącemu oraz Szkole Podstawowej nr 10, ale również wszystkim mieszkańcom – mówi starosta Andrzej Uryga.

W drugim etapie zostaną wykonane pozostałe prace, czyli budowa wszystkich boisk. Zakończenie robót zaplanowano na czerwiec 2022 roku.

Wykonawca podpisał umowę z Powiatem Chrzanowskim na kwotę 2.988.530 zł. Inwestycję finansują po połowie Powiat Chrzanowski i Gmina Chrzanów.

Przypomnijmy, że Powiat stara się równocześnie o dofinansowanie tej inwestycji ze środków  Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Sportowa Polska. Co istotne, zadanie będzie realizowane również w wypadku nie otrzymania dofinasowania.

W przyszłym roku kompleks sportowy przy ul. Wyszyńskiego w Chrzanowie będzie doskonale zagospodarowany. Pod zadaszeniem będzie funkcjonowało lodowisko w sezonie zimowym i kort tenisowy do późnej jesieni. Powstaną boiska, bieżnie, trójskok, skok w dal i dodatkowo pole do gry w bule.

Obiektem będzie zarządzać spółka Zarząd Obiektów Powiatowych.