Powiat przekazał wykonawcy plac budowy zadaszenia lodowiska

Tafla w sąsiedztwie II LO i SP 10 przy ul. Wyszyńskiego w Chrzanowie w tym roku będzie już zadaszona.

Fot.  Inspektor nadzoru Kazimierz Prochwicz przekazuje Dziennik Budowy wykonawcy – Krisbud sp.  z o.o. w Trzebini.

 

15 czerwca powiat chrzanowski jako inwestor przekazał wykonawcy - trzebińskiej firmie Krisbud sp. z o.o. plac budowy.

Na październik planowane jest zakończenie pierwszego etapu robót. Obejmie zadaszenie lodowiska w pełnym zakresie,  instalacje elektryczne, instalację wody hydrantowej, wentylację, kanalizację deszczową, odwodnienie terenu (system drenarski w zakresie związany z budową zadaszenia) oraz zagospodarowanie terenu związane bezpośrednio z funkcjonowaniem lodowiska.

- Jest to bardzo ważna inwestycja w powiecie chrzanowskim w 2021 roku, której oczekiwali mieszkańcy. Kompleks sportowy będzie ogólnodostępny i posłuży nie tylko uczniom dwóch szkół umiejscowionych w jego sąsiedztwie: II Liceum Ogólnokształcącemu oraz Szkole Podstawowej nr 10, ale również wszystkim mieszkańcom – mówi starosta Andrzej Uryga.

W drugim etapie zostaną wykonane pozostałe prace, czyli budowa wszystkich boisk. Zakończenie robót zaplanowano na czerwiec 2022 roku.

Wykonawca podpisał umowę z Powiatem Chrzanowskim na kwotę 2.988.530 zł. Inwestycję finansują po połowie Powiat Chrzanowski i Gmina Chrzanów.

Przypomnijmy, że Powiat stara się równocześnie o dofinansowanie tej inwestycji ze środków  Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Sportowa Polska. Co istotne, zadanie będzie realizowane również w wypadku nie otrzymania dofinasowania.

W przyszłym roku kompleks sportowy przy ul. Wyszyńskiego w Chrzanowie będzie doskonale zagospodarowany. Pod zadaszeniem będzie funkcjonowało lodowisko w sezonie zimowym i kort tenisowy do późnej jesieni. Powstaną boiska, bieżnie, trójskok, skok w dal i dodatkowo pole do gry w bule.

Obiektem będzie zarządzać spółka Zarząd Obiektów Powiatowych.