Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Ten egzamin potwierdzi kwalifikacje zawodowe

W czerwcu w technikach i szkołach branżowych rozpoczęły się egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie. Przystąpienie do egzaminu zadeklarowało ponad trzystu uczniów.

Długopis w ręce

Egzaminy odbywają się w Zespole Szkół Technicznych „Fablok” w Chrzanowie,  Zespole Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini,  Zespole Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini i Zespole Szkół w Libiążu.

Egzamin składa się z dwóch części: pisemnej i praktycznej. W szkole branżowej uczniowie muszą się wykazać wiedzą na przykład na temat zabiegów fryzjerskich, sporządzania potraw i napojów czy wykonywanie robót montażowych, okładzinowych i wykończeniowych. Natomiast młodzież w technikach zdaje egzamin przykładowo z montażu i eksploatacji systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i sieci, programowania, tworzenia i administrowania stronami internetowymi i bazami danych czy z eksploatacji urządzeń elektronicznych.

Absolwent, który zdał egzamin, otrzyma dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe.