Mieszkańcy Powiatowego Domu Pomocy Społecznej kochają ten festiwal

W czerwcu odbyła się  XIV edycja Festiwalu Artystycznego Osób Niepełnosprawnych „Domek Artystów Wszelakich”, którego celem jest promowanie talentów. Organizatorem imprezy był Powiatowy Dom Pomocy Społecznej im. A. Starzeńskiego w Płazie. VIDEO. 

Zajęcia ruchowe w plenerze, prowadzi kobieta w zwiewnej sukni. Przed nią kobiety i mężczyźni

Fot. Zajęcia muzyczne pod opieką Małgorzaty Liszki 

 

Festiwal był dwudniowy i składał się z konferencji dedykowanej pracownikom: "Profesjonalizm – Potrzeba – Interakcja. Domy Pomocy Społecznej po pandemii” oraz warsztatów.  Podczas konferencji omawiano pierwszą pomoc, zasady podawania leków i pracę opiekuńczo-terapeutyczną z seniorami. Podsumowano także pierwsze projekty.

Drugi dzień festiwalu to zaproszenie do świata artystów. W pałacowych pracowniach zorganizowano warsztaty manualne - Eko-Domki, warsztaty artystyczne Decoupage i ćwiczenia ruchowe - Trzymaj Pion. W plenerze zaproponowano warsztaty muzyczno-ruchowe. Mieszkańcy i zaproszeni goście z kilku DPS-ów wspólnie tworzyli "wszelaką sztukę". Napełnieni artystycznym duchem, zadowoleni i szczęśliwi udali się jeszcze na zabawę taneczną. Rozdanie nagród festiwalowym uczestnikom zakończyło tegoroczny "Domek".