W chrzanowskim PCKU można zdobyć dobry zawód

W Powiatowym Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie można zdobyć nowy zawód. Zajęcia są bezpłatne. Szkoła oferuje wiele zajęć praktycznych oraz państwowy dyplom z suplementem w języku angielskim. Zapraszamy do zapisów.

Plakat reklamujący kierunki w PCKU

PCKU mieści się w pięknym, zabytkowym budynku przy ulicy Focha 3 w Chrzanowie. Powstał on przed II wojną światową na potrzeby przedszkola dla dzieci z ubogich rodzin. Podczas okupacji znajdowała się tam niemiecka szkoła podstawowa, po wojnie znowu przedszkole, później Liceum Pedagogiczne dla Wychowawczyń Przedszkoli, a następnie Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. Od 2008 roku znajduje się w nim Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego. W budynku PCKU mają  także siedzibę: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Małopolski Uniwersytet dla Dzieci, Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo na Jurze”.

Budynek PCKU służy społeczności lokalnej przez 7 dni w tygodniu. Tu odbywają się ważne wydarzenia: konferencje, seminaria, targi edukacyjne, spotkania z ciekawymi ludźmi.