Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Powiat przebudował ulicę Powstańców Styczniowych w Chrzanowie

Powiat chrzanowski stara się, by na jego drogach było bezpiecznie zarówno podczas jazdy samochodem, jak i rowerem oraz pieszo. Właśnie przebudowany został 2,5 – kilometrowy odcinek ul. Powstańców Styczniowych w Chrzanowie, dzięki któremu uzyskano bardzo dobre połączenie drogowe Chrzanowa z Libiążem i Żarkami. 

Dyrektor PZD i Starosta Chrzanowski przy ul. Powstańców Styczniowych w Chrzanowie

Fot. Grzegorz Żuradzki, Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg i Andrzej Uryga, Starosta Chrzanowski 

 

- To dobra informacja dla mieszkańców powiatu chrzanowskiego i nie tylko. Cieszę się, że można już jeździć tym odcinkiem, który przez lata był w złym stanie. Jednak powiatowi udało się zgromadzić środki na ten cel i podjąć decyzję o przebudowie – mówi Andrzej Uryga, Starosta Chrzanowski.

Inwestycja kosztowała blisko 3 mln zł. Powiat Chrzanowski pozyskał dofinansowanie na tę inwestycję z Funduszu Dróg Samorządowych. 

W ramach robót wzdłuż drogi wykonano m.in. 2-kilometrowy ciąg pieszo-rowerowy. Zakres prac objął także poszerzenie jezdni, nową podbudowę drogi, wzmocnienie nawierzchni, budowę nowych zatok autobusowych, pionowe i poziome oznakowanie jezdni oraz poprawę odwodnienia drogi.