Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Powiat Chrzanowski i Gmina Libiąż wspólnymi siłami budują ścieżkę rowerową

Kto nie marzył o bezpiecznej, z dala od samochodowego zgiełku, trasie rowerowej z Libiąża do Chrzanowa? I do tego, w pięknych okolicznościach przyrody? To pragnienie wszystkich cyklistów wkrótce się ziści.

Burmistrz Libiąża i Wicestarosta na ścieżce rowerowej

Fot. Burmistrz Libiąża Jacek Latko z Wicestarostą Bartłomiejem Gębalą na ścieżce rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej 933

 

Powiat Chrzanowski, jako inwestor, buduje właśnie szlak rowerowy biegnący w śladzie dotychczasowej bruzdy przeciwpożarowej wzdłuż drogi wojewódzkiej 933. Gmina Libiąż partycypuje w kosztach inwestycji. 3 września Rada Miejska w Libiążu podjęła uchwałę o udzieleniu pomocy finansowej dla Powiatu Chrzanowskiego w wysokości 125 tys. zł na budowę dalszego odcinka ścieżki od parkingu leśnego w stronę Libiąża. Przewidywany koszt całościowy zadania to 270 tys. zł

- Środki finansowe z Gminy Libiąż są niezbędne do wykonania tego ciągu rowerowego, a ich przekazanie jest dowodem na bardzo dobrą współpracę Powiatu i Gminy Libiąż – podkreśla Wicestarosta Bartłomiej Gębala.

Zakres prac obejmuje: korytowanie, podbudowę tłuczniową oraz wykonanie kamiennej nawierzchni. Dotychczas wykonano dolną podbudowę. Docelowo nawierzchnia będzie pokryta szarym miałem.

- Obecnie trwają prace związane z wykonywaniem korytowania i podbudowy na odcinku od wiaduktu w Kroczymiechu do parkingu leśnego w stronę Libiąża – relacjonuje Zbigniew Zaręba, Wicedyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Chrzanowie.

Wykonawcą robót jest Zakład Budowlany i Melioracyjny ZAG-BUD z Zagórza. Ścieżka będzie gotowa do końca października.

 

Czy wiesz, że…

Powiat Chrzanowski wybudował ciąg pieszo-rowerowy na chrzanowskim Borowcu. Zarząd Powiatu zapowiada, że będą kolejne ścieżki. Podpisano umowy na wykonanie dokumentacji projektowej ścieżek rowerowych: wzdłuż drogi powiatowej ul. Słowackiego w Trzebini (na odcinku od wiaduktu kolejowego do skrzyżowania z ul. Chrzanowską w Pile Kościeleckiej) – wartość projektu to 127.182 zł brutto oraz wzdłuż ul. Prusa w Alwerni – wartość projektu to 158.362 zł brutto.

 W planach jest także połączenie gminy Libiąż z gminą Chełmek. Wkrótce Starosta Chrzanowski spotka się w tej sprawie ze Starostą Oświęcimskim oraz Burmistrzami Libiąża i Chełmka.