Galeria Drzewiej ma 25 lat

Właściciele Galerii Drzewiej w Porębie Żegoty w gminie Alwernia – Zofia i Edward Góreccy z najbliższymi i przyjaciółmi we wrześniu świętowali aż trzy jubileusze:25-lecie "Galerii Drzewiej", 15-lecie pracowni rzeźby ręcznej i 40-lecie pożycia małżeńskiego. Na tę okoliczność lokalnych artystów odwiedził Wicestarosta Bartłomiej Gębala, który podarował parze jubilatów pamiątkową paterę.

Wicestarosta przekazuje paterę państwu Góreckim

Fot. Wicestarosta Bartłomiej Gębala przekazał Zofii i Edwardowi Góreckim pamiątkową paterę

Familia Góreckich kontynuuje działalność po dziadku. Ich wizytówką są ptaki i zabawki z drewna. Jako twórcy ludowi biorą udział w wystawach i konkursach, zdobywając liczne nagrody. Swoje prace wystawiają na imprezach kulturalnych w całym kraju. Realizują również zamówienia na rzeźby, płaskorzeźby i obrazy. Są bowiem wszechstronnie uzdolnieni.

Pracownia rzeźby ręcznej Galeria Drzewiej w Porębie Żegoty prezentuje rękodzieło twórców z całej Polski. Można tam zobaczyć prace kowala, garncarza, kołodzieja, bednarza, a także dzieła z takich dziedzin jak koronkarstwo, bibułkarstwo, rzeźba ludowa, witraże czy malarstwo. Galeria ofertuje organizację warsztatów artystycznych dla młodzieży szkolnej połączonych z częścią rekreacyjną. Na miejscu można zorganizować imprezę plenerową bądź piknik.

Rzeźbiarstwo to nie jedyna lokalnych artystów. Państwo Góreccy mogą pochwalić się bogatą kolekcją starych, stylowych zegarów z całego kraju, które odmierzają ich rodzinny czas poświęcony pasji i życiu.