Przedszkolaki, uczą się, jak bezpiecznie poruszać się po drogach

Kontynuujemy akcję w ramach programu powiatowego „Bezpieczny Powiat Chrzanowski - Bezpieczny Przedszkolak Na Drodze i Bezpieczna Droga Do Szkoły”. Jej koordynatorem jest Przemysław Rejdych, Członek Zarządu Powiatu Chrzanowskiego.

Dzieci przechodzą przez jezdnię

Fot. Praktyczna nauka odbywa się na drogach

- Trzeci rok szkolny prowadzimy akcję, która ma na celu poprawę bezpieczeństwa w naszym Powiecie. Program będziemy realizować do końca kadencji, albo i dłużej – podkreśla Przemysław Rejdych. Dodaje, że swoje prelekcje dostosuje do potrzeb słuchaczy.

Podczas praktycznej nauki poruszania po drogach z Członkiem Zarządu najmłodsi uczą się, jak bezpiecznie poruszać się po jezdni w kolumnie i jak w bezpieczny sposób przechodzić przez drogę. Wszyscy dostają odblaskowe gadżety: kamizelki, zawieszki i opaski na rękę.