Przegląd Zespołów Artystycznych odbył się online

W Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Trzebini wiele się dzieje, pomimo utrudnień związanych z obostrzeniami. Właśnie zakończył się Przegląd Zespołów Artystycznych.

Chłopiec w czerwonej bluzie trzyma w ręku mikrofon

Fot. źródło: canva.com

Ze względu na pandemię Przegląd Zespołów Artystycznych zorganizowano online w dwóch formach warsztatowych: muzyka (soliści i zespoły wokalne) oraz taniec.

- Mamy nadzieję, że w przyszłym roku przegląd przeprowadzimy we wszystkich formach warsztatowych – zaznacza Małgorzata Wrześniewska, dyrektor Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Trzebini.

Na listopad zaplanowano Festiwal Kultury Dziecięcej w dwóch formach warsztatowych: muzyka (soliści) i teatr poezji (soliści). Wszystko w reżimie sanitarnym.

PMDK zmienił formę tegorocznego Powiatowego Maratonu Rysunkowego. Wcześniej uczniowie przyjeżdżali do Trzebini i malowali modela na żywo. Tym razem, w terminie do 20 października, przesyłają prace wykonane w domu.

Od  2 do 5 listopada zostaną przeprowadzone eliminacje powiatowe do XXV Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień św. Kingi” (uczniowie klas I-III i IV-VI). Przesłuchania odbędą się w sali odczytowej PMDK w Trzebini.

W listopadzie zostanie ogłoszony regulamin XX Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Boże Narodzenie - tradycja i współczesność" do szkół i placówek z całej Małopolski.

- W grudniu powracamy do organizacji Turnieju Ortograficznego o "Pióro Starosty Chrzanowskiego" – zapowiada M. Wrześniewska.

Wyniki Przeglądu Zespołów Artystycznych