Zarażeni pasją fotografowania będą nagrodzeni

14 października rozstrzygnęliśmy konkurs fotograficzny "Piękno Ziemi Chrzanowskiej". Po wnikliwym i trudnym wyborze komisja przyznała pierwsze miejsce Aleksandrze Wójcik (Kościół w Mętkowie, Widok z ulicy Stromej w Babicach, Widok z ulicy Granicznej w Pile Kościeleckiej), drugie Robertowi Kowalczykowi (Elektrownia Siersza, Zalew Chechło zimą, Skałka triasowa w Bolęcinie) i trzecie Robertowi Bogaczowi (Jeleń, Zimorodek). Wśród zdjęć laureatów wyróżniają się najlepsze: Widok z ul. Stromej w Babicach, Skałka triasowa w Bolęcinie i Jeleń.

Niewyasfaltowana, kręta ścieżka. W oddali góry. Sielski krajobraz

Fot. Widok z ul. Stromej w Babicach. Autor: Aleksandra Wójcik

 

Pozostałych uczestników uhonorujemy pamiątkowymi dyplomami i gadżetami promocyjnymi.

Prace były wspaniałe i bardzo ciekawe. Trudno było wyłonić jedynie trzech autorów. Uczestnicy konkursu zaprezentowali wyrównany poziom stawiając na kontakt z naturą, zresztą zgodnie z tematyką konkursu.

Celem konkursu jest upowszechnienie pasji fotografowania, dlatego cieszymy się, że w większości uczestniczyli w nim pasjonaci, a nie zawodowcy.

Prace zostaną opublikowane na stronie powiat-chrzanowski.pl, na Facebooku, na tablicach przez siedzibą Starostwa Powiatowego w Chrzanowie oraz w kalendarzach na 2022 rok.

 

Czy wiesz, że…

Komisja konkursowa zapoznała się z pracami 17 uczestników. Swoje zdjęcia przesłali: Agnieszka Maszkiewicz, Aleksandra Wójcik, Grażyna Bolek, Jan Sołtysik, Kaja Rychter, Maja Rychter, Kinga Kadłuczka, Michał Winiarczyk, Patrycja Szyjka, Robert Bogacz, Robert Kowalczyk, Robert Wall, Tomasz Walczyk, Wojciech Domagała, Andrzej Cichy, Agata Grzybowska i Piotr Pawelczyk.