Mamy dofinansowanie rządowe na przebudowę ul. Dąbrowskiego w Libiążu!

Powiat Chrzanowski otrzymał z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych 4 750 000 zł dofinansowania na realizację zadania inwestycyjnego pn. "Przebudowa drogi powiatowej DP 1002K ul. Dąbrowskiego w Libiążu".

Granatowy baner z godłem po prawej stronie, napisem Powiat Chrzanowski otrzymał 4 750 000 zł

W ramach inwestycji planuje się m.in. przebudowę nawierzchni jezdni, chodników i poboczy wraz ze zjazdami i skrzyżowaniami z dostosowaniem parametrów do obowiązujących przepisów, uzupełnienie istniejącego systemu odwodnienia o odcinki kanalizacji deszcz, przebudowę sieci teletechnicznej i wodociągowej oraz doświetlenie przejść dla pieszych. Długość przewidzianego do przebudowy ciągu wynosi około 880 mb.

Celem projektu jest odciążenie ruchu na drodze wojewódzkiej 780, poprawa komfortu i bezpieczeństwa w ruchu lokalnym oraz płynności i przepustowości istniejącego układu dróg powiatowych.