Parafia w Młoszowej na Szlaku Miejsc Papieskich

Szlak Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej oznaczyło Starostwo Powiatowe w Chrzanowie przy współpracy z Fundacją „Szlaki Papieskie” w Krakowie.W niedzielnych uroczystościach wziął udział Wicestarosta Bartłomiej Gębala. Film.

Ksiądz w szatach liturgicznych kropi kropidłem kamień

Fot. Poświęcienie symbolicznego kamienia papieskiego odbyło się 31 października w Młoszowej

Szlaki Papieskie to idea propagująca papieskie nauczanie i styl odpoczywania kard. Karola Wojtyły – Świętego Jana Pawła. Nazwą „Szlaki Papieskie” objęte są trasy górskie, którymi turystycznie wędrował ks. Karol Wojtyła oraz Miejsca Papieskie, związane z posługą duszpasterską kard. Karola Wojtyły w archidiecezji krakowskiej, a także poza jej granicami. Obejmują tereny:
1. – Spiszu,
2. – Kotliny Oświęcimskiej,
3. – Pogórza Wielickiego,
4. – Pogórza Ciężkowicko-Rożnowskiego,
5. – Gór Świętokrzyskich,
6. – Ziemi Chrzanowskiej.
Szlak Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej obejmuje wszystkie miejsca pobytu Karola Wojtyły na terenie Powiatu Chrzanowskiego. Jest to łącznie 28 miejsc położonych w parafiach Powiatu, w następujących miastach, sołectwach czy dzielnicach: Alwernia, Babice, Balin, Bolęcin, Chrzanów, Chrzanów – Kościelec, Chrzanów – Rospontowa, Grojec, Jankowice, Kwaczała, Lgota, Libiąż, Mętków, Młoszowa, Myślachowice, Okleśna, Płaza, Płoki, Poręba Żegoty, Psary, Regulice, Rozkochów, Trzebinia, Trzebinia-Siersza, Trzebinia-Wodna, Trzebinia-Krystynów, Zagórze, Żarki, Młoszowa.