180 tysięcy złotych na stypendia naukowe

W pełni zasłużyliście na to stypendium. Dziękuję za wasze zaangażowanie. Życzę kolejnych sukcesów - mówił Starosta Chrzanowski Andrzej Uryga podczas spotkania ze stypendystami w Zespole Szkół Technicznych Fablok w Trzebini.

Duża grupa młodzieży. Wszyscy w maseczkach

Fot. Starosta Andrzej Uryga i Wicestarosta Bartłomiej Gębala ze stypendystami podczas uroczystego spotkania w ZST Fablok w Chrzanowie

Starosta Andrzej Uryga i Wicestarosta Bartłomiej Gębala przekazali listy gratulacyjne 18 uczniom Zespołu Szkół Technicznych Fablok w Chrzanowie i Zespołu Szkół w Libiążu, którzy otrzymali stypendia po 10 tys. zł za szczególne osiągnięcia w nauce przedmiotów zawodowych w ramach projektu „Poprawa edukacji zawodowej w PCE w Chrzanowie i ZS w Libiążu poprzez rozwój CKZ i oferty kształcenia zawodowego”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego. Całkowita wartość projektu to ponad 2,7 mln zł.

W ramach realizowanego projektu uczniowie mają możliwość korzystania z różnych form wsparcia, w tym: z kursów umiejętności zawodowych, kursów przygotowujących do uzyskania uprawnień zawodowych (kursów kwalifikacyjnych dla uczniów pełnoletnich np. kurs SEP, kurs prawa jazdy kat. B, kursy spawania, operatora wózka widłowego, jezdniowego oraz koparko-ładowarki), staży. Oprócz stypendium za osiągnięcia w nauce przedmiotów zawodowych, otrzymują również wsparcie edukacyjno-zawodowe w formie doradztwa zawodowego, wyjazdów zawodoznawczych do firm, czy szkolenia "Mój pierwszy biznes". Dodatkowo biorą udział w zajęciach z języków obcych zawodowych (j. angielskiego, j. niemieckiego, j. rosyjskiego) oraz w kursach matematycznych. Nauczyciele przedmiotów zawodowych maja szansę podnieść swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w kursie języka angielskiego zawodowego.

Komisja rekrutacyjna przyznała stypendia za osiągnięcie najwyższych średnich ocen z przedmiotów zawodowych.

Stypendyści:

Dawid Syska