Nagrody Starosty dla najzdolniejszych uczniów wręczone

Nagrody Starosty dla szczególnie uzdolnionych uczniów szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Chrzanowski przyznawane są w cztech kategoriach: za najlepsze wyniki w nauce, za szczególne osiągnięcia artystyczne, za wybitne osiągnięcia sportowe, za szczególne osiągnięcia związane z kształceniem zawodowym.

Dziesięcioosobowa grupa pozuje do zdjęcia. W grupie są osoby w różnych wieku, wszyscy w maseczkach.

Fot. Spotkanie z nagrodzonymi odbyło się 10 listopada w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie. Uczestniczyli w nim uczniowie, ich rodzice oraz dyrektorzy szkół

- Jesteście primus inter pares - pierwsi wśród równych sobie, bo już samo aplikowanie do tej nagrody jest dużym osiągnięciem, a konkurencja na wysokim poziomie - podkreślał Andrzej Uryga wręczając Nagrody Starosty Chrzanowskiego za poprzedni rok szkolny 2020/2021.

Oto najlepsi z najlepszych:

Filip Baciak - najlepsze wyniki w nauce

Jest uczniem klasy trzeciej w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Chrzanowie. W roku szkolnym 2020/2021 uzyskał średnią ocen 5,14 oraz wzorowe zachowanie. Jest laureatem I stopnia XIV Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z fizyki, dzięki czemu uzyskał indeks na Akademię Górniczo – Hutniczą z pominięciem rekrutacji. Zakwalifikował się do drugiego etapu XIV Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki, nie mógł uczestniczyć w kolejnych etapach olimpiady ze względu na kwarantannę. Zakwalifikował się do II etapu Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego, w którym także nie mógł uczestniczyć ze względu na kwarantannę. Zajął 25 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Matematyczne pojedynki 2020”, zorganizowanym przez Koło Naukowe Matematyków przy Politechnice Wrocławskiej.

Bartłomiej Brzózka - szczególne osiągnięcia artystyczne

Jest uczniem klasy czwartej Zespołu Szkół Techniczno – Usługowych w Trzebini. W roku szkolnym 2020/2021 uzyskał średnia ocen 5,31 oraz wzorową ocenę z zachowania. Zdobył III miejsce w ogólnopolskim konkursie „Auschwitz a postrzeganie współczesnego świata” w kategorii: fotografia. Konkurs jest organizowany przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście we współpracy z Państwowym Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu. W roku szkolnym 2020/2021 brał udział w ogólnopolskim konkursie „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…Katyń” – wykonał prace plastyczne upamiętniające oficerów z powiatu chrzanowskiego oraz w II edycji ogólnopolskiego konkursu „Polskie serce pękło. Katyń”, organizowanego przez Marszałek Sejmu. Jako wyraz uznania otrzymał od organizatora list z podziękowaniami za poszukiwanie prawdy. Wysłał pracę na ogólnopolski konkurs „Zapomniani polscy naukowcy i wynalazcy”, organizowanym przez IPN. Brał udział w największym programistycznym przedsięwzięciu, w jakim uczestniczyła szkoła - w Europejskim Tygodniu Kodowania Codeweek – wykonał prezentację dotyczącą bezpieczeństwa w sieci.

Wiktoria Ziober -  wybitne osiągnięcia sportowe

Jest uczennicą klasy drugiej w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Chrzanowie. W roku szkolnym 2020/2021 uzyskała średnią ocen 5,13 oraz wzorowe zachowanie. Uzyskała tytuł laureata w ogólnopolskim Konkursie Bioetycznym.

Osiągnięcia sportowe:

1. I miejsce w Mistrzostwach Polski w Kickboxingu Kadetów Starszych, formuła kick – light, organizator PZKB
  2. II miejsce w Mistrzostwach Polski w Kickboxingu Juniorów Młodszych, formuła low kick, organizator PZKB
  3. I miejsce w Mistrzostwach Polski w Ju-Jitsu, kategoria wiekowa U16, formuła fighting, organizator PZJJ
  4. I miejsce w Mistrzostwach Polski w Ju-Jitsu, kategoria wiekowa U16, formuła NE-WAZA-GI, organizator PZJJ
  5. II miejsce w Mistrzostwach Polski w Ju-Jitsu, kategoria wiekowa U16, formuła NOGI, organizator PZJJ
  6. I miejsce w Mistrzostwach Polski w Ju-Jitsu, kategoria wiekowa U16, formuła NE-WAZA-GI, organizator PZJJ
  7. I miejsce w pierwszych eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Judo, organizator T.S. MOSIR Bochnia
  8. I miejsce w Mistrzostwach Śląska w Judo Juniorów Młodszych, organizator Śląski Związek Judo
  9. I miejsce w III JU-JITSU SILESIAN OPEN, kategoria wiekowa U16,formuła fighting, organizator Śląski Związek Ju-Jitsu
  10. I miejsce w III JU-JITSU SILESIAN OPEN, kategoria wiekowa U18, formuła fighting, organizator Śląski Związek JU-JITSU
  11. II miejsce w III JU-JITSU SILESIAN OPEN, kategoria wiekowa U18, formuła NE-WAZA, organizator Śląski Związek Ju-Jitsu
  12. II miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek i Młodzików, organizator Śląski Związek Judo.

Wiktora jest osobą o wysokiej kulturze osobistej, lubianą w środowisku szkolnym i chętnie działającą na jej rzecz.

Weronika Koczur -  szczególne osiągnięcia związane z kształceniem zawodowym

Jest uczennicą klasy III w Zespole Szkół w Libiążu. W roku szkolnym 2020/2021 uzyskała średnią ocen 5,47 oraz wzorową ocenę z zachowania. Brała udział w konkursach i projektach, uzyskując wysokie lokaty:

1. II miejsce w ogólnopolskim finale olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”
  2. I miejsce w wojewódzkim finale olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”
  3. Udział w finale Ogólnopolskiego Konkursu „Najlepsze zajęcia z przedsiębiorczości”
  4. II miejsce w Powiatowym Konkursie „Zaplanuj karierę – wokół kompetencji przyszłości”
  5. Udział w diecezjalnym etapie XXX Olimpiady Teologii Katolickiej
  6. Wyróżnienie w Konkursie Literackim „Libiąska bajka profilaktyczna”
  7. Udział w XVII Regionalnym Konkursie PoezjiReligijnej im. Heleny Kmieć