W Libiążu odśpiewano "Mazurka Dąbrowskiego"

Wspólnym odśpiewaniem "Mazurka Dąbrowskiego" przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zespole Szkół w Libiążu rozpoczęto tegoroczne obchody Święta Niepodległości.

Dzieci w kamizelkach odblaskowych, z chorągiewkami biało-czerwonymi w rękach

Fot. Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Libiążu przemaszerowali przez całe miasto, by wziąć udział w obchodach

Przedstawiciele władz samorządowych: Wicestarosta Bartłomiej Gębala oraz Burmistrz Libiąża Jacek Latko złożyli kwiaty pod pomnikiem. Wiązanki biało-czerwone składali także m.in. najmłodsi libiążanie: przedszkolaki i uczniowie miejscowych szkół. Organizatorem wydarzenia, które zainicjowano w 2018 roku, jest Zespół Szkół w Libiążu.