Oficjalne otwarcie zadaszonego lodowiska w Chrzanowie

9 grudnia nastąpiło oficjalne otwarcie pierwszego etapu inwestycji polegającego na zadaszeniu lodowiska w pełnym zakresie, wykonaniu instalacji elektrycznych, instalacji wody hydrantowej, wentylacji, kanalizacji deszczowej, odwodnienia oraz zagospodarowania terenu związanego bezpośrednio z funkcjonowaniem lodowiska przy ul. Wyszyńśkiego w Chrzanowie.

Czterech mężczyzn przecina czerwoną wstęgę
Fot. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonano 9 grudnia

Lodowisko zlokalizowane  w sąsiedztwie II LO oraz SP nr 10, po raz pierwszy uruchomiono 7 grudnia 2013 roku. Inwestorem tak, jak i obecnie,
był Powiat Chrzanowski wraz z Gminą Chrzanów. Wtedy tez powstało zaplecze szatniowe, bufet, kasy oraz pomieszczenia administracyjne. Kilkuletnie użytkowanie obiektu pokazało, że niezbędne staje się zadaszenie lodowiska, aby uniezależnić jego działanie od warunków pogodowych w zimie.

W 2021 roku Powiat Chrzanowski jako inicjator i wiodący realizator zadania wyłonił wykonawcę zadania polegającego nabudowie zadaszenia sezonowego lodowiska i kortu tenisowego, przebudowie istniejącego boiska wraz z infrastrukturą sportową oraz zmianie sposobu użytkowania części
pomieszczeń w budynku szatniowo-administracyjnym. Umowę na 2.988.530 zł podpisano z firmą KRISBUD sp. z o.o. w Trzebini. Inwestycję finansują po połowie Powiat Chrzanowski i Gmina Chrzanów. Budowę podzielono na dwa etapy. Pierwszy, właśnie zrealizowany,  obejmował zadaszenie lodowiska w pełnym zakresie, instalacje elektryczne, instalację wody hydrantowej, wentylację, kanalizację deszczową, odwodnienie oraz zagospodarowanie terenu związane bezpośrednio z funkcjonowaniem lodowiska. W kolejnym etapie powstanie kompleks boisk. Będą również bieżnie, trójskok, skok w dal i dodatkowo pole do gry w bule. Zakończenie robót zaplanowano na czerwiec 2022 roku.

Pod zadaszeniem będzie funkcjonowało lodowisko w sezonie zimowym i kort tenisowy w sezonie letnim. Teren wokół również zostanie zagospodarowany. Powstałym kompleksem, tak jak do tej pory, zarządzać będzie powiatowa spółka Zarząd Obiektów Powiatowych. To bardzo ważna inwestycja w Powiecie Chrzanowskim, której oczekiwali mieszkańcy. Kompleks sportowy będzie ogólnodostępny i posłuży nie tylko uczniom dwóch szkół umiejscowionych w jego sąsiedztwie, ale również wszystkim mieszkańcom Powiatu Chrzanowskiego oraz miejscowości ościennych.

Zadaszenie sprawi, że sezon się wydłuży. W tym roku lodowisko jest otwarte od 8 grudnia, ale w kolejnych latach rozpocznie działalność już w listopadzie. Dzięki zadaszeniu, lodowisko może działać nawet do końca marca.
Cennik pozostaje bez zmian (6 zł bilet ulgowy, 8 zł bilet normalny, 14 zł rodzinny (2 plus 1) i 18 (2 plus 2 i więcej).