TV Powiat zaprasza na lodowisko w Chrzanowie

10 grudnia odbyło się uroczyste otwarcie zadaszonego lodowiska w Chrzanowie. W otwarciu uczestniczyli przedstawiciele samorządów z terenu powiatu,  uczniowie II LO w Chrzanowie oraz zaproszeni goście.

prostokąt niebieskie tło biały napis tv powiat

Lodowisko w Chrzanowie powstało w 2013 roku. To 8 lat funkcjonowania obiektu pokazało, iż niezbędne jest jego zadaszenie. Wspólna inwestycja Powiatu Chrzanowskiego i Gminy Chrzanów rozpoczela się w czerwcu br. Właśnie odebrano I etap prac. Dzięki zadaszeniu lodowisko będzie działać dłużej - od listopada do marca, a miłośnicy jazdy na łyżwach będą mogli spędzić czas na tafli w komfortowych warunkach. W okresie letnim pod zadaszeniem uruchomione zostaną korty tenisowe oraz boisko do piłki ręcznej. Ale to nie wszystko, w przyszłym roku  przy ul. Wyszyńskiego 19 powstaną nowe elementy kompleksu sportowego jak: bieżnia, trójskok, skok w dal, pole do gry w bule, a także boiska do piłki nożnej, koszykówki i streetball.  Całkowity koszt inwestycji to prawie 3 mln zł - finansują ją w równych częściach Powiat oraz Gmina.

Już wiemy, że zrealizowany I etap inwestycji to strzał w przysłowiową dziesiątkę. Pokazał to pierwszy tydzień funkcjonowania tafli pod zadaszeniem. Ogromne zainteresowanie obiektem oraz same pozytywne komentarze użytkowników. Podczas otwarcia odbyły się pokazy łyżwiarstwa -  "nowe" lodowisko przetestowali medaliści Mistrzostw Polski, reprezentanci Małopolskiej Kadry Wojewódzkiej Juniorów, zawodnicy Łyżwiarskiego Klubu Sportowego „Soła” Oświęcim oraz Klubu Łyżwiarstwa Figurowego „Lajkonik” Kraków - nasz obiekt zrobił ogromne wrażenie !

Tymczasem zapraszamy na lodowisko!

Relacja filmowa TV POWIAT: OTWARCIE ZADASZONEGO LODOWISKA W CHRZANOWIE