III Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Libiąż 2022 w obiektywie kamery TV Powiat

Pomimo, że Konkurs dobiegł końca, to do dziś wybrzmiewają nam piękne dźwięki muzyki klasycznej...

logo  niebieskie tło biały napis tv powiat

W ubiegły weekend, w Libiążu gościliśmy blisko 100 uczestników III Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Libiążu. Wydarzenie wspisało się w kalendarz imprez cyklicznych Powiatu Chrzanowskiego i Gminy Libiąż. To nie lada gratka dla melomanów i miłosników muzyki klasycznej.

Każdy z uczestników wykonał dwa utwory. Gra na scenie była przeżyciem dla samych uczestników, jak również dla ich opiekunów i rodziców.  Grand Prix zdobyła szczecinianka, Maja Golema.

Pod ogromnym wrażeniem umiejętności młodych pianistów był Wicestarosta - Bartłomiej Gębala, który podczas gali finałowej zwrócił się do uczestników:

-"Cieszymy, że możemy obserwować Wasz rozwój, Wasze umiejętności i talenty. Cieszymy się, jako samorząd Powiatu Chrzanowskiego oraz Gminy Libiąż, że możemy pomagać w organizacji takich pięknych wydarzeń kulturalnych".

Organizatorem konkursu było Libiąskie Centrum Kultury oraz Prywatna Szkoła Muzyczna I stopnia w Libiążu. Powiat Chrzanowski współorganizował wydarzenie.

zapraszamy do relacji TV POWIAT:

III Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Libiąż 2022