Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Ogrody przyjazne naturze.

Muzeum – Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec wraz z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego w roku 2022 przystępują do działań związanych z odtworzeniem tradycyjnych założeń ogrodowych przy chałupach położonych na terenie skansenu.Działania te związane będą z organizacją wykładów i prelekcji tematycznych w skansenie, które połączone będą z pracami przy ogródkach przydomowych.

Chcielibyśmy zaprosić do udziału w projekcie wszystkich zainteresowanych zakładaniem i utrzymaniem tradycyjnych ogródków przyjaznych naturze. Prawdopodobnie pierwsze wykłady odbędę się już w lutym na terenie Muzeum- Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie, prace przy ogródkach przewidujemy w miesiącach późniejszych. Uściślając, chcemy w projekt zaangażować grupę wolontariuszy , która będzie stale uczestniczyła w wykładach zdobywając wiedzę, a zarazem będzie stale pomagała Nam w pracach przy ogródkach przydomowych. Szczegółowe i dodatkowe informacje będziemy zamieszczać na stronach internetowych i fb: Muzeum NPE w Wygiełzowie oraz ZPKWM.

Czytaj więcej