50 procent dofinansowania na remont ulicy Waryńskiego w Libiążu!

Powiat Chrzanowski otrzyma 1 276 000 zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na remont ul. Waryńskiego w Libiążu. Droga na odcinku 858 metrów wyremontowana zostanie do końca roku. Całość zadania to koszt 2 552 000 zł. W gminie Libiąż przebudowana zostanie także ul. Dąbrowskiego. Będzie to największa, dwuletnia inwestycja drogowa w powiecie, na którą Powiat pozyskał 4 750 000 zł z Rządowego Programu Polski Ład.

Ulica, wzdłuż posesje prywatne

Ul. Waryńskiego w Libiążu będzie remontowana od drogi wojewódzkiej 933. Grafika: źródło: google.com/maps

Kontynuowana będzie także przebudowa części ul. Waryńskiego w Myślachowicach (350 000 zł) i ul. Piastowskiej w Babicach (450 000 zł) oraz budowy chodnika przy ul. Głowackiego w Grojcu (300 000 zł). Zapowiadana jest także modernizacja części ul. Zakopiańskiej w Bolęcinie (220 000 zł) i przebudowa części ul. Luszowickiej w Balinie (250 000 zł) oraz ul. Dygasińskiego w Luszowicach.

Ponadto, w tegorocznym budżecie Powiatu Chrzanowskiego zabezpieczono 50 000 zł na dokumentację projektową odwodnienia ul. Bolęcińskiej w Płazie i 70 000 zł na dokumentację projektową od ul. Sikorskiego w Trzebini do ul. Rafineryjnej w Trzebini.

Dodatkowo przewidziano kontynuację projektowania i wykonawstwa dwóch ciągów rowerowo-pieszych na obszarach: Gmina Alwernia ul. Prusa, Gmina Trzebinia – ul. Słowackiego i Piła Kościelecka ul. Trzebińska. Kwota inwestycji ok. 1,6 mln zł.