Karetka trafiła do libiąskich strażaków ochotników

Szpital Powiatowy w Chrzanowie przekazał w użyczenie ambulans Ochotniczej Straży Pożarnej w Libiążu Wielkim.

6 osób  stoi obok karetki

Fot. W piątkowym spotkaniu uczestniczył Poseł Krzysztof Kozik,Wicestarosta Bartłomiej Gębala, Dyrektor Szpitala Powiatowego w Chrzanowie Artur Baranowski oraz Komendant OSP Libiąż Marek Cygan, a także libiąscy druhowie, ratownicy po kursie kwalifikowanej pierwszej pomocy: Zofia Gawlik i Krystian Boćwiński.

Volkswagen Crafter będzie wykorzystywany do zabezpieczenia przedmedycznego imprez w całym powiecie chrzanowskim.

- W systemie zarejestrowanych jest 8 karetek, z czego trzy w rezerwie. Jedną z nich przekazujemy w użyczenie OSP w Libiążu. Ta jednostka podczas pandemii pomagała dowozić pacjentów do szpitala i na testy – mówi Urszula Bogdan, Zastępca Dyrektora ds. Logistyki i Infrastruktury w Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie.