POLSKA STREFA INWESTYCJI - POMOC W MAŁOPOLSCE WYŻSZA, A KRYTERIA NIŻSZE

Sprawdź jak otrzymać ulgę w postaci zwolnienia podatkowego! 1 stycznia 2022 roku zmieniły się przepisy dotyczące otrzymania ulgi podatkowej w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Pomoc regionalna w Małopolsce jest wyższa, a kryteria niższe.

granatowy baner u góry czerwone logo KPT(granatowe k w czerwonym kwadracie) oraz logo na wzór flagi pl polska strefa inwestycji biały i czerwony napis ulga podatkowa dla Twojej firmy , krakowski park technologiczny

Znowelizowane przepisy ułatwiają skorzystanie z narzędzia Polska Strefa Inwestycji dużym i średnim przedsiębiorcom. Znaczenie będzie miał rodzaj inwestycji, dodatkowo punktowane będą przedsięwzięcia związane z nowoczesnymi usługami biznesowymi, takimi jak: tworzenie oprogramowania, usługi finansowo-księgowe, czy inne z zakresu IT. Przedsiębiorcy spełniający te kryteria mogą liczyć nawet na 95% obniżkę obowiązkowych kosztów kwalifikowanych.

Od 1 stycznia 2022 r. intensywność pomocy regionalnej w Małopolsce wzrosła i wynosi:

• dla dużych przedsiębiorców – 40%
  • dla średnich przedsiębiorców – 50%
  • dla małych i mikro przedsiębiorców – 60%

Zostały także obniżone kryteria ilościowe dla przedsiębiorców realizujących inwestycje w powiatach, w których stopa bezrobocia jest wyższa od przeciętnej stopy bezrobocia w kraju. Te zmiany będą dotyczyć także nowych terenów, co oznacza, że więcej gmin w Małopolsce będzie mogło skorzystać z obniżonych kryteriów wejścia do PSI. Zmiany będą dotyczyć nie tylko miast i gmin tracących funkcje społeczno-gospodarcze, ale także gmin z nimi graniczących. Przypomnijmy, że w Małopolsce dotyczy to następujących miast: Chrzanów, Gorlice, Nowy Sącz, Nowy Targ, Tarnów, Zakopane, Jędrzejów.
Nowa inwesty

cja w ramach PSI pozwoli Ci na zwolnienie z podatku dochodowego CIT lub PIT, na okres 12 lub 15 lat. Inwestycja może zostać usytuowana na wszystkich terenach (prywatnych i publicznych).
Zasady otrzymania ulgi podatkowej : https://www.kpt.krakow.pl/polska-strefa-inwestycji/informacje-podstawowe/

Przedsiębiorcy chcący skorzystać z ulgi podatkowej w ramach Polskiej Strefy Inwestycji w Małopolsce i powiecie jędrzejowskim mogą skontaktować się z działem obsługi inwestora Krakowskiego Parku Technologicznego:
Łukasz Blacha
lblacha@kpt.krakow.pl