I Małopolski Dzień dla Klimatu pod hasłem #drzewodlaklimatu!

W związku z realizacją Projektu zintegrowanego LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA – Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” (LIFE19 IPC/PL/000005-LIFE-IP EKOMALOPOLSKA) realizowany jest I Małopolski Dzień dla Klimatu pod hasłem #drzewodlaklimatu!

Sadzenie drzewka
23 kwietnia ekodoradca Anna Łatka-Cieplik ds. klimatu i środowiska rozdawała darmowe sadzonki drzewek (buk zwyczajny) przy chrzanowskim MOKSiR-ze. Najmłodsi wraz z rodzicami mogli dowiedzieć się ciekawych informacji na temat tego, w jaki sposób chronić klimat, jak klimat wpływa na nasze zdrowie, a także dlaczego warto sadzić drzewa. Zainteresowanie I Małopolskim Dniem dla Klimatu zorganizowanym przez Powiat Chrzanowski przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Nie zabrakło na nim Eweliny Pierz i Eweliny Kędzierskiej z Urzędu Miejskiego w Alwerni oraz ekodoradcy Katarzyny Pietruszkiewicz z Urzędu Miasta w Trzebini.
25 kwietnia ekodoradca ds. klimatu i środowiska wraz z zaproszonym gościem z Nadleśnictwa w Chrzanowie Anną Rejdych odwiedził Szkołę Podstawową nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów w Chrzanowie. Podczas prelekcji uczniowie dowiedzieli się, jak duży udział w kształtowaniu i poprawy jakości powietrza mają drzewa. Na koniec zasadzono symboliczne drzewa na terenie szkoły.
 
Zdjęcia z wydarzeń dostępne na naszym Facebooku.