Poznajemy Małopolskę Zachodnią – Gmina Babice!

Babice to malowniczy obszar o powierzchni 54,4 km2, położony w powiecie chrzanowskim, który zamieszkuje ok. 9 tys. mieszkańców. Ze względu na lokalizację i liczne walory jest miejscem atrakcyjnym dla turystów, inwestorów i mieszkańców. Gmina leży w otulinie Jurajskich Parków Krajobrazowych, a lasy zajmują ok. 40% jej powierzchni. Na jej terenie utworzono 2 rezerwaty przyrody: Lipowiec i Bukowica. Atrakcyjne przyrodniczo są jeziora i stawy rybne między Rozkochowem, Olszynami, Jankowicami włączone do Obszaru Natura 2000.

BANER POZNAJEMY MAŁOPOLSKĘ ZACHODNIA W TLE GÓRY PO PRAWEJ STR DRZEWA POSRODKU PŁYNIE RZEKKA, W ROGU LOGO  FORUM MAŁOPOSLKI ZACHODNIEJ DYMEK Z NIEBIESKIEGO, ŻÓŁTEGO I CZERWONEGO PROSTOKĄTÓW

Do najciekawszych zabytków należą:

• doskonale zachowane ruiny zamku Lipowiec,
  • Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie, gdzie na terenie o pow. ponad 5 ha znajduje się 27 cennych obiektów.
  • Kościół pw. Wszystkich Świętych w Babicach – pierwsze wzmianki o nim pochodzą z 1470 r.
  • Kościół Papieski w Mętkowie – w którym w latach 1948 – 49 posługę pełnił jako wikary Karol Wojtyła. W listopadzie corocznie organizowane są tu Koncerty Papieskie.

Zainteresowanych aktywnym wypoczynkiem przyciągają trasy rowerowe i piesze oraz obiekty rekreacyjne. Gmina znana jest z szerokiej oferty wydarzeń kulturalnych jak np.: Zlot Wiedźm i Czarownic, czy Ziemniaczysko pod Lipowcem.

Więcej o gminie Babice na:
www.babice.pl
www.yourajskieokolice.pl
www.mnpe.pl

Więcej o walorach turystycznych całego regionu przeczytać można w publikacji pt. „POTENCJAŁ TURYSTYCZNY MAŁOPOLSKI ZACHODNIEJ – 2021” dostępnej tutaj:Plik PDF

Niniejszy materiał informacyjny opublikowany został w ramach kampanii promocyjnej „Poznajemy Małopolskę Zachodnią” realizowanej przez Stowarzyszenie Forum Małopolski Zachodniej.