Poznajemy Małopolskę Zachodnią – Gmina Przeciszów!

Atrakcje Gminy: REZERWAT PRZYRODY W PRZECISZOWIE .Został utworzony w 1995 roku w celu zachowania ze względów naukowych, dydaktycznych i krajobrazowych wielogatunkowego lasu grądowego oraz licznych gatunków chronionych flory i fauny. Kompleks stawów hodowlanych "Przyręb" Szatę roślinna stawów tworzą m.in. zespół trzcin i oczeretów oraz szuwary wielkoturzycowe.

BANER POZNAJEMY MAŁOPOLSKĘ ZACHODNIA W TLE GÓRY PO PRAWEJ STR DRZEWA POSRODKU PŁYNIE RZEKKA, W ROGU LOGO  FORUM MAŁOPOSLKI ZACHODNIEJ DYMEK Z NIEBIESKIEGO, ŻÓŁTEGO I CZERWONEGO PROSTOKĄTÓW

Istotnym elementem w sieci ECONET-POLSKA o znaczeniu krajowym i międzynarodowym jest dolina Wisły – korytarz ekologiczny znajdujący się w północnej części gminy.
KOŚCIÓŁ PW. NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA W PRZECISZOWIE
Jednonawowy murowany kościół wybudowany został w latach 1816-1823. Cennymi obiektami są drewniana chrzcielnica z XVI wieku oraz ambona z XIX wieku,

KOŚCIÓŁ PARAFIALNY PW. NAWIEDZENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARII PANNY W PIOTROWICACH. Zabytkowy kościół stanowiący własność Parafii rzymsko-katolickiej. Kościół parafialny wybudowany w 1895 roku. Jest to obiekt murowany, z czerwonej cegły, z wysoką wieżą. Wewnątrz znajdują się cenne obiekty: ołtarz główny i rzeźba Piety z XIV wieku.

• SZLAKI TURYSTYCZNE
  • SZLAK ROWEROWY DOLINY KARPIA
  • WIŚLANA TRASA ROWEROWA
  • GREENWAYS
  • NORDIC WALKING

www.przeciszow.pl

Więcej o walorach turystycznych całego regionu przeczytać można w publikacji pt. „POTENCJAŁ TURYSTYCZNY MAŁOPOLSKI ZACHODNIEJ – 2021” dostępnej tutaj: PLIK PDF

Niniejszy materiał informacyjny opublikowany został w ramach kampanii promocyjnej „Poznajemy Małopolskę Zachodnią” realizowanej przez Stowarzyszenie Forum Małopolski Zachodniej.