2,5 mln zł dla Szpitala Powiatowego w Chrzanowie

2,5 mln zł przekazał Wojewoda Małopolski Szpitalowi Powiatowemu w Chrzanowie na zakup aparatury i sprzętu medycznego, karetki oraz łóżek. Wojewoda Łukasz Kmita: „Zarządzanie tą placówką może stanowić przykład dla innych”. Poseł Krzysztof Kozik: „To jedna z wiodących lecznic w Małopolsce Zachodniej.” Starosta Chrzanowski Andrzej Uryga: „Cieszę się, że nasz szpital jest oceniany jako jeden z lepszych. To bardzo cenna rekomendacja. Udało nam się obrać właściwy kierunek uzyskując dodatni wynik finansowy.” Dyrektor Szpitala Powiatowego w Chrzanowie Artur Baranowski: „Staramy się być liderem w Małopolsce Zachodniej”.

Fot. Starosta Andrzej Uryga, Dyrektor Szpitala Powiatowego w Chrzanowie Artur Baranowski, Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita oraz Poseł Krzysztof Kozik

W ramach środków z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 zakupiony zostanie:
- aparat RTG z ramieniem C dla Oddziału Kardiologii (700 tys. zł)
- aparat rentgenowski pełnocyfrowy dwudetektorowy dla Zakładu Diagnostyki Obrazowej (900 tys. zł)
- laser wysokoenergetyczny dla Zakładu Rehabilitacji (60 tys. zł)
- 5 aparatów EKG dla oddziałów szpitalnych (30 tys. zł)
-ambulans (500 tys. zł)
- 31 łóżek elektrycznych dla oddziałów szpitalnych (310 tys. zł)