Zmarł Henryk Sawka

Z ogromnym smutkiem i żalem zawiadamiamy, że w wieku 75 lat zmarł Henryk Sawka.

zdjecie Henryka Sawki czarno białe

Henryk Sawka był wieloletnim Radnym Rady Powiatu Chrzanowskiego. Zasiadał w Radzie Powiatu w kadencjach 2006-2010, 2010-2014, w obecnej kadencji rady 2018-2023 pełnił dodatkowo funkcję Przewodniczącego Komisji Budżetu i Finansów. Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Małopolski Zachodniej, a także szef SLD w Powiecie Chrzanowskim.

Henryk Sawka urodził się 17.05.1947 r. w Przemyślu. Mieszkaniec Chrzanowa. Ukończył Dęblińską Szkołę Orląt, Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, studia podyplomowe menadżerskie - zarządzanie finansami przedsiębiorstw. Z zawodu pilot, przez 20 lat latał na samolotach MIG-21. Wykładowca wrocławskiego AWF. W latach 1989 - 2004 był dyrektorem przedstawicielstwa PLL LOT w Katowicach, uczestniczył też w pracach nad powstaniem portu lotniczego w Katowicach.

Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia.

Pogrzeb Henryka Sawki odbędzie się w najblizszy piątek 24.06.2022r. o godzinie 14:30 w Parafii Miłosierdzia Bożego, Chrzanów - Kąty.