Zmarł Andrzej Dańków

31 lipca w wieku 76 lat zmarł Andrzej Dańków, wieloletni Prezes Zarządu Powiatowego LOK w Chrzanowie, Prezes Cechu Rzemiosł Różnych w Chrzanowie, Członek Prezydium Zarządu Wojewódzkiego LOK.

Fot. źródło: Facebook

Msza żałobna odbędzie się 4 sierpnia o godz. 13 w Kościele Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie.
Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi (1998 r.), Złotym Medalem „Za zasługi dla LOK” (2013 r.), Odznaką Honorową "Za wybitne zasługi dla LOK" (2018 r.). Otrzymał Godność Honorowego Członka LOK od Rady Krajowej LOK (2020 r.).
Był Prezesem Organizacji Powiatowej LOK w Chrzanowie od 2009 roku. Dzięki Jego zaangażowaniu i umiejętnościom organizacyjnym organizacja skutecznie pozyskiwała dotacje, szczęśliwie zakończyła się budowa strzelnicy kulowej w Pogorzycach, drużyny młodzieżowe z powiatu chrzanowskiego w finałach centralnych LOK i zawodach sportowo-obronnych o Puchar MON zajmowały wysokie. W zawodach wojewódzkich drużyny młodzieży z Chrzanowa były i są od wielu lat w dwuboju i wieloboju obronnym – liderami (w 2022 r. II miejsce w Ogólnopolskich Zawodach w Dwuboju Obronnym w Zegrzu).