Konkurs na najlepszą pasiekę rozstrzygnięty

W skansenie w Wygiełzowie Starosta Chrzanowski Andrzej Uryga wręczył nagrody zwycięzcom konkursu pszczelarskiego „Na najlepszą pasiekę powiatu chrzanowskiego".

Fot. Nagrodzeni zostali: Stanisław Wójcik, Ryszard Lasoń i Jarosław Uzar. Źródło: Skansen w Wygiełzowie/Facebook

Współpraca z lokalnymi pszczelarzami jest dla Powiatu Chrzanowskiego szczególnie cenna. W 2021 roku na edukowanie mieszkańców oraz szkolenia bartników przekazano 12,5 tys. zł. Blisko 20 tys. zł przeznaczono na zakup odkładów pszczelich na potrzeby odbudowy populacji pszczoły miodnej, nękanej corocznie chorobami i pomorami. Ponadto, od kilku lat Powiat Chrzanowski prowadzi także własną pasiekę zlokalizowaną przy budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Grzybowskiego w Chrzanowie.W minionym roku pozyskano 48 litrów miodu, który stanowi produkt promocyjny.