Poznajemy Małopolskę Zachodnią – Gmina Chełmek - Twój krok w dobrą stronę!!!

Zapraszamy do odwiedzenia gminy Chełmek. Jest to miejsce w którym poznamy historię fabryki obuwia założonej w latach 30-stych XX wieku przez Tomasza Batę. Zobaczymy niepowtarzalny układ urbanistyczny osiedla z domami wybudowanymi dla pracowników tej fabryki.

BANER POZNAJEMY MAŁOPOLSKĘ ZACHODNIA W TLE GÓRY PO PRAWEJ STR DRZEWA POSRODKU PŁYNIE RZEKA, W ROGU LOGO  FORUM MAŁOPOSLKI ZACHODNIEJ DYMEK Z NIEBIESKIEGO, ŻÓŁTEGO I CZERWONEGO PROSTOKĄTÓW

Jesteśmy także przyjaznym miejscem do uprawiania wielu sportów, a także celem turystyki wekeendowej. Naszą rozpoznawalną „marką” jest tenis ziemny. Posiadamy 10 nowoczesnych kortów tenisowych, w tym aż 9 w Chełmku (jeden z nich jest zadaszony) i 1 w Gorzowie. W Chełmku przy ul. Krakowskiej 22 na obszarze 6 ha funkcjonuje nowoczesny kompleks sportowy – Centrum Sportowe, w skład którego wchodzą: hala sportowa z widownią, boisko do piłki ręcznej i koszykówki, 4 korty tenisowe, w tym 1 kort zadaszony, pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią.
Biblioteka w Chełmku poza funkcjami typowymi dla bibliotek jest także miejscem służącym rodzinom do spędzania czasu wolnego, rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Znajdują się w niej kawiarnia, strefa zabaw dla dzieci „Kulkownia”, a także sale do przeprowadzania warsztatów, spotkań i konferencji.

Chcesz się dowiedzieć więcej o gminie Chełmek? – zapraszamy na stronę: www.chelmek.pl

Więcej o walorach turystycznych całego regionu przeczytać można w publikacji pt. „POTENCJAŁ TURYSTYCZNY MAŁOPOLSKI ZACHODNIEJ – 2021” dostępnej tutaj – plik.PDF

Niniejszy materiał informacyjny opublikowany został w ramach kampanii promocyjnej „Poznajemy Małopolskę Zachodnią” realizowanej przez Stowarzyszenie Forum Małopolski Zachodniej.