Uroczysta narada dyrektorów placówek oświatowych Powiatu Chrzanowskiego

Dziś podczas narady dyrektorów placówek oświatowych Starosta Chrzanowski Andrzej Uryga oraz Wicestarosta Bartłomiej Gębala uroczyście pożegnali Panią Mariolę Matecką - wieloletnią Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chrzanowie oraz Panią Małgorzatę Wrześniewską - wieloletnią Dyrektor Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Trzebini. Swoje uznanie i podziękowania za lata współpracy wyrazili również obecni na spotkaniu dyrektorzy placówek oświatowych.

Pani Małgorzata Wrześniewska pełniła swą funkcję od 1 września 2012. Głównym zadaniem, przed jakim wówczas stanęła było poszerzanie oferty edukacyjnej, wzbogacanie działalności PMDK, a także tworzenie warunków do poszerzania umiejętności i harmonijnego rozwoju psychofizycznego wychowanków. Mocno pomagała w tym współpraca z Krakowską Akademią im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie i Uniwersytetem Śląskim, dzięki realizacji praktyk studenckich. Zawsze rzetelnie podchodziła do wykonywania zadań związanych z pełnionym stanowiskiem.

Pani Mariola Matecka kierowała Poradnią Psychologiczno –Pedagogiczną w Chrzanowie od 1 września 2007 roku, przez trzy kadencje. W tym czasie dała się poznać, jako osoba kompetentna, o wysokich umiejętnościach zarządczych, otwarta na opinie i wnioski pracowników. Bardzo ważne było dbanie o podnoszenie kwalifikacji zawodowych kadry placówki, czego efekt, to tylko w ostatnich latach, dodatkowe kwalifikacje zawodowe trzech pracowników, z zakresu seksuologii, neurologopedii oraz terapii integracji sensorycznej. Pani Dyrektor Matecka, współpracowała z szeregiem uczelni wyższych, w tym z Uniwersytetem Śląskim, Wyższą Szkołą Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim, czy Gliwicką Wyższą Szkołą Przedsiębiorczości. Pozwoliło to na organizowanie praktyk pedagogicznych dla studentów psychologii, pedagogiki, i logopedii. Odpowiedzialna, rzetelna, z wysoką kulturą osobistą, doskonale potrafiła zintegrować personel Poradni wokół powierzonych zadań.

Na miejsce nowej Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chrzanowie powołano, dotychczas pracującą w placówce Panią Sabinę Fołtę-Niedzielczyk. Natomiast Powiatowym Młodzieżowym Domem Kultury w Trzebini kierowała będzie Pani Anita Lipnicka, pełniąca w ostatnich latach funkcje zastępcy Burmistrza Trzebini, a   także Wicedyrektor Szkoły ds. mundurowych w Liceum Ogólnokształcącym w Trzebini.

W bieżącym roku przeprowadzone zostały konkursy na dyrektorów 4 placówek oświatowych Powiatu Chrzanowskiego. W dniu dzisiejszym z rąk Starosty Chrzanowskiego oraz Wicestarosty akty nadania stanowiska dyrektora odebrali:
Pani Bożena Bierca - I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Chrzanowie
Pani Agnieszka Siejka-Lasoń - Zespół Szkół Technicznych „FABLOK” w Chrzanowie
Pan Jerzy Walczak - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Chrzanowie