Mamy kolejnych stypendystów

Sześciu uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie: Filip Baciak, Paweł Bolek, Magdalena Dudek, Aleksandra Hardzina, Tymoteusz Piksa i Weronika Świstak oraz Aleksandra Ewa Kozioł z II Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie to nasi tegoroczni stypendyści. Roczne stypendium wynosi 2.856 zł.

Fot. Podczas sierpniowej sesji Rady Powiatu Chrzanowskiego Starosta Chrzanowski Andrzej Uryga i Przewodniczący Rady Powiatu Chrzanowskiego Włodzimierz Korczyński pogratulowali wybitnej młodzieży oraz rodzicom i nauczycielom: Annie Oprządek, Iwonie Małosze, Magdalenie Goncerz, Marii Palce, Barbarze Malik, Bożenie Biercy, Jolancie Staniszewskiej, Siostrze Annie Szubrycht i Mirosławie Przeworowskiej- Kawala.

Filip Tomasz Baciak – uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie. Brał udział w: VI Europejskiej Olimpiadzie Fizycznej na szczeblu międzynarodowym – złoty medal; LXXI Olimpiadzie Fizycznej na szczeblu ogólnopolskim – laureat, III miejsce (organizowana przez MEN); XV Ogólnopolska Olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH” na szczeblu ogólnopolskim – laureat III stopnia (patronat MEN, organizowana na podst. rozp. MEN w/s organizacji oraz sposobu przeprowadzenia konkursów, turniejów i olimpiad); V Jagielloński Turniej Matematyczny na szczeblu ogólnopolskim – finalista; Turniej informatyczny Motorola Silver Code 1.0., na szczeblu ogólnopolskim – III miejsce drużynowo.

Magdalena Dudek – uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie. Brała udział w: XLV Olimpiadzie Języka Francuskiego, na szczeblu ogólnopolskim – laureat (organizowana przez MEN); Olimpiada Wiedzy Chemicznej, na szczeblu ogólnopolskim – kwalifikacja do II etapu; Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH, na szczeblu ogólnopolskim – kwalifikacja do II etapu (patronat MEN).

Tymoteusz Piksa – uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie. Brał udział w: Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej na szczeblu centralnym – finalista (organizowana przez MEN);

Paweł Bolek – uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie. Brał udział w: XL Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Łacińskiego, na szczeblu krajowym – finalista (organizowana przez MEN); Ogólnopolski Konkurs Geograficzny Geo-Planeta organizowany przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie, na szczeblu krajowym – z wynikiem bardzo dobrym.

Weronika Świstak – uczennicaI Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie. Brała udział w XXXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie teologii Katolickiej na szczeblu finałowym – laureatka (organizowana na podstawie rozp. MEN w/s organizacji oraz sposobu przeprowadzenia konkursów, turniejów i olimpiad).

Aleksandra Hardzina – uczennicaI Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie. Brała udział w XXXVII Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej, na szczeblu centralnym – finalistka (organizowana na podstawie rozp. MEN w/s organizacji oraz sposobu przeprowadzenia konkursów, turniejów i olimpiad).

Aleksandra Ewa Kozioł – uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie; brała udział w XXVI Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu i Żywności, na szczeblu centralnym – finalistka (organizowana przez MEN).

Czy wiesz, że...

Program stypendialny Powiatu Chrzanowskiego obejmuje uczniów szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Chrzanowski. Celem programu jest:

a) promowanie i wspieranie uczniów wybitnie uzdolnionych,

b) promowanie i wspieranie zdolności zastosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu,

c) prowadzenie działań na rzecz podnoszenia wyników nauczania,

d) motywowanie uczniów do udziału w olimpiadach, konkursach lub turniejach,

e) wzbudzanie aspiracji edukacyjnych wśród uczniów szkół ponadpodstawowych,

f) promocja szkół prowadzonych przez Powiat Chrzanowski.

Stypendium może być przyznawane uczniom, którzy m.in. uzyskali w klasyfikacji rocznej średnią ocen co najmniej 4,5 i mieli co najmniej bardzo dobrą ocenę zachowania, spełnili co najmniej jeden z poniższych warunków:

- uzyskali tytuł finalisty bądź laureata olimpiad przedmiotowych lub tematycznych organizowanych przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania,

- uzyskali I lub II lub III miejsce w ostatnim etapie olimpiady przedmiotowej lub tematycznej organizowanej przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania,

- uzyskali prawo do zwolnienia z przystąpienia do egzaminu maturalnego z danego przedmiotu albo części pisemnej egzaminu zawodowego w wyniku udziału w olimpiadzie, turnieju lub konkursie zgodnie z art.44zzzw –ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty (Dz.U.z 2020r. poz.1327 z póź. zm.).