Srebrne medalistki Dance World Cup 2022 uhonorowane przez Powiat Chrzanowski

Dziś, podczas Sesji Rady Powiatu Chrzanowskiego uhonorowano tancerki i baletnice z Amazing Dance Studio. Przewodniczący Rady Włodzimierz Korczyński oraz Starosta Chrzanowski Andrzej Uryga wręczyli wicemistrzyniom świata Dance World Cup 2022 tabliczkę gratulacyjną oraz upominki.

13 dziewczynek w czerwonych koszulkach i czarnych getrachw towarzystwie Starosty chrzanowksiego i Przewodniczącego Rady

W dniach 24 -29 czerwca 2022 roku, 14 tancerek i baletnic z Amazing Dance Studio wraz z 3 opiekunami wzięło udział w konkursie tanecznym Dance World Cup 2022 w San Sebastian w Hiszpanii. Konkurs rozpoczął się wielką paradą uczestników, podczas której reprezentantki promowały nasz kraj oraz Powiat Chrzanowski.
Drużyna Amazing Dance Studio uczestniczyła w konkurencji tańców folklorystycznych (narodowych), gdzie zaprezentowany został oberek. Decyzją jury konkursowego tancerki uzyskały drugie miejsce na świecie zdobywając srebrny medal.
Zaprezentowany został również przez dziewczęta układ tańca nowoczesnego, który nie zakwalifikował się do miejsca medalowego. Jednak sam fakt zaprezentowania się przed publicznością z całego świata to ogromny sukces.

Występy dziewcząt można zobaczyć tutaj:
Taniec współczesny: https://youtu.be/sTfbMaWEDAE
Taniec folklorystyczny: https://youtu.be/Olg58t6b2bo

Jak doszło do wyjazdu?
Tegoroczny wyjazd na konkurs poprzedziły eliminacje do światowych finałów zorganizowane w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie. W eliminacjach udział wzięły grupy taneczne z całej Polski. Oceniało je polsko-zagraniczne jury. Tancerki z Amazing Dance Studio zaprezentowały polski taniec ludowy „Oberek” ,zdobywając 1 miejsce i najwyższą notę sędziowską. Dziewczęta zostały wytypowane przez polsko-zagraniczne jury do reprezentowania Polski w finale Dance World Cup odbywającym się w San Sebastian w Hiszpanii w dniach 24-28 czerwca 2022 r. Przyznano im nagrodę w postaci zwolnienia z opłat startowych i eventowych o łącznej wartości 850 €.

Baletnice i tancerki zostały wytypowane do reprezentowania Polski w następujących kategoriach:
- kategoria Children – taniec folklorystyczny (narodowy)
- kategoria Children Large Group Contemporary – taniec współczesny

Co to jest Dance World Cup?
to prestiżowy konkurs tańca dzieci i młodzieży. Określany jest jako „najwyższej jakości zawody taneczne dla dzieci i młodzieży na świecie” oraz „Olimpiada tańca”. Gatunki tańca prezentowane podczas konkursu to: balet, nowoczesny, współczesny, liryczny, jazz, tap, pieśni i tańca, street/hip hop i narodowy. Pierwszy z finałów odbył się w 2004 roku w Niemczech. Przez wszystkie lata organizacji konkursu, udział w nim wzięło ponad 120 000 dzieci z całego świata. Finały DWC odbywają się co roku w innym miejscu. Poprzednie lokalizacje Dance World Cup to Portugalia, Hiszpania, Niemcy, Polska, Ukraina, Rumunia, Anglia, Austria, Włochy, Francja, Jersey.