Poznajemy Małopolskę Zachodnią – Gmina Wieprz!

To rolnicze serce zachodniej Małopolski, gdzie znajdziecie dobre i zdrowe jedzenie z ogrodów oraz pól. Ciekawe imprezy oraz niezwykłe muzeum świni. Obcując z naturą możecie tu podziwiać piękno krajobrazu z pofalowanymi polami i stawami pełnymi ryb.

BANER POZNAJEMY MAŁOPOLSKĘ ZACHODNIA W TLE GÓRY PO PRAWEJ STR DRZEWA POSRODKU PŁYNIE RZEKA, W ROGU LOGO  FORUM MAŁOPOSLKI ZACHODNIEJ DYMEK Z NIEBIESKIEGO, ŻÓŁTEGO I CZERWONEGO PROSTOKĄTÓW

Piękne tereny wzdłuż rzeki Wieprzówki zachęcają do spaceru lub aktywnego wypoczynku na rowerze. Warte obejrzenia są:
Zabytkowy kościół w Nidku - powstały przed 1529 r. Jeden z najcenniejszych drewnianych kościołów z pogranicza małopolsko - śląskiego, położony na Małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej.

Stawy we Frydrychowicach - jeden z kilku kompleksów stawów rybnych położonych na terenie gminy. To piękne i ciche miejsce dla fanów wypoczynku na łonie natury, idealne na wędkarską przygodę.
Muzeum Świni – największe w Polsce i jedno z nielicznych na świecie miejsce w którym zobaczyć można: breloczki, maskotki, biżuterię, figurki, kubki, obrazki, podkoszulki, książki, skarbonki i wiele, wiele innych rzeczy związanych z tym uroczym zwierzęciem.
Punkt widokowy – położony obok wzniesienia Mały Dział (366 m.n.p.) Malownicze krajobrazy Beskidu Małego zapewniają przeżycie niezapomnianych wrażeń dla amatorów rowerowych wycieczek.

Więcej o walorach turystycznych całego regionu przeczytać można w publikacji pt. „POTENCJAŁ TURYSTYCZNY MAŁOPOLSKI ZACHODNIEJ – 2021” dostępnej tutaj https://oswiecim.pl/wp-content/uploads/2022/04/potencjal-turystyczny-malopolski-zachodniej-2021.pdf – plik.PDF

Niniejszy materiał informacyjny opublikowany został w ramach kampanii promocyjnej „Poznajemy Małopolskę Zachodnią” realizowanej przez Stowarzyszenie Forum Małopolski Zachodniej.