Poznajemy Małopolskę Zachodnią. Dzisiaj Alwernia!

Alwernia to piękna nadwiślańska gmina z malowniczymi widokami oraz dużą ilością terenów zielonych. Niecodzienną atrakcję stanowi Lokalna Kolej Drezynowa, jedyna tego typu atrakcja w Małopolsce.

BANER POZNAJEMY MAŁOPOLSKĘ ZACHODNIA W TLE GÓRY PO PRAWEJ STR DRZEWA POSRODKU PŁYNIE RZEKA, W ROGU LOGO  FORUM MAŁOPOSLKI ZACHODNIEJ DYMEK Z NIEBIESKIEGO, ŻÓŁTEGO I CZERWONEGO PROSTOKĄTÓW

Okoliczną przyrodę możemy podziwiać z pokładu czteroosobowych drezyn na trasach o łącznej długości 18 km. Gmina słynie z kultywowania tradycji ludowej, a to za sprawą działającego od 2004 roku Ekomuzem Garncarstwa. Stała wystawa zachwyca niecodziennymi eksponatami m.in. narzędziami rzemieślniczymi oraz sprzętem rolniczym.
Galeria Drzewiej to kolejny ważny obiekt, który powinien znaleźć się na każdej liście przyszłego turysty. Gmina Alwernia może poszczycić się bogatą kulturą sakralna, bowiem znajduje się tutaj kilka zabytkowych kościółków oraz przydrożnych kapliczek.
Na szczególną uwagę zasługuje barokowy klasztor o.o. Bernardynów wznoszący się na wzgórzu z charakterystyczną wieżyczką będącą wizytówką miasta.
Prawdziwą gratką dla najmłodszych jest najstarsze w Polsce Muzeum Pożarnictwa z zabytkowymi wozami konnymi i samochodami pożarniczymi. To tylko skrawek tego, co ma do zaoferowania gmina Alwernia.
Przyjdź, przekonaj się Po Znaj Nas !.

Więcej o walorach turystycznych całego regionu przeczytać można w publikacji pt. „POTENCJAŁ TURYSTYCZNY MAŁOPOLSKI ZACHODNIEJ – 2021” dostępnej tutaj – plik.PDF

Niniejszy materiał informacyjny opublikowany został w ramach kampanii promocyjnej „Poznajemy Małopolskę Zachodnią” realizowanej przez Stowarzyszenie Forum Małopolski Zachodniej.