Poznajemy Małopolskę Zachodnią. Trzebinia – aktywnie, kulturalnie i sportowo!

Odkryj miejsca o dużych walorach przyrodniczych, rekreacyjnych i turystycznych, w tym związane z  wielowiekową tradycją górnictwa i przemysłu: wrotkowisko w Trzebińskim Parku Rozrywki, nowoczesne ośrodki rekreacyjne nad Zalewem Chechło, i „Balaton"- Serce Trzebini z ofertą aktywnego wypoczynku, od nurkowania po zjazd tyrolką i nowością od tego lata - torem Ninja OCR. W gościnne progi zaprasza Dwór Zieleniewskich z różnorodną ofertą kulturalną Trzebińskiego Centrum Kultury, możliwością zwiedzania lub zabawy podczas pikniku w stylu retro „Herbatka u Zieleniewskich”. Odwiedzając miejscowości tematyczne: Bolęcin i Dulową poznasz wyjątkową budowę geologiczną okolicy i ścieżki Puszczy Dulowskiej. Na pielgrzymów czekają dwa sanktuaria: w Płokach oraz Bazylika Mniejsza w Trzebini, natomiast historię miasta przybliżą zwiedzanie Willi NOT w Sierszy i eksponaty Muzeum Regionalnego. Amatorom wędrówki polecamy relaks w rezerwacie przyrody „Ostra Góra” w urokliwym otoczeniu buczyny.
Propozycje wycieczek pieszych i rowerowych dostępne są na stronie trzebinia.pl

Więcej o walorach turystycznych całego regionu przeczytać można w publikacji pt. „POTENCJAŁ TURYSTYCZNY MAŁOPOLSKI ZACHODNIEJ – 2021” dostępnej tutaj https://oswiecim.pl/wp-content/uploads/2022/04/potencjal-turystyczny-malopolski-zachodniej-2021.pdf – plik.PDF

Niniejszy materiał informacyjny opublikowany został w ramach kampanii promocyjnej „Poznajemy Małopolskę Zachodnią” realizowanej przez Stowarzyszenie Forum Małopolski Zachodniej.