Poznajemy Małopolskę Zachodnią. Zapraszamy do Zatora!

Zator to najprężniej rozwijająca się Gmina Małopolski Zachodniej. Obok miejsca hodowli karpia zatorskiego, rozpoznawany jest w całej Polsce przez dwa parki rozrywki: Energylandię i Zatorland oraz dzięki specjalnej strefie ekonomicznej.

BANER POZNAJEMY MAŁOPOLSKĘ ZACHODNIA W TLE GÓRY PO PRAWEJ STR DRZEWA POSRODKU PŁYNIE RZEKA, W ROGU LOGO  FORUM MAŁOPOSLKI ZACHODNIEJ DYMEK Z NIEBIESKIEGO, ŻÓŁTEGO I CZERWONEGO PROSTOKĄTÓW

Energylandia jest jednym z największych takich parków w Europie, a Zatorland to park jurajski z ruchomymi dinozaurami i największym okazem T-Rexa na świecie. Oprócz rozrywki, gmina oferuje turystom możliwość spędzenia czasu wśród przyrody, gdzie można oddać się relaksującemu, rodzinnemu wędkowaniu, spacerom połączonym z obserwowaniem fauny i flory. Zator słynie także ze „Święta Karpia” i „Wielkich Zatorskich Żniw Karpiowych”, ważnych wydarzeń artystyczno-kulinarnych na mapie Małopolski, które promują gminę daleko poza jej granicami. Zator to także Stolica Doliny Karpia, wielkiego przedsięwzięcia kulturalno-ekonomicznego, zrzeszającego we wspólnych działaniach siedem sąsiadujących gmin.

Więcej o walorach turystycznych całego regionu przeczytać można w publikacji pt. „POTENCJAŁ TURYSTYCZNY MAŁOPOLSKI ZACHODNIEJ – 2021” dostępnej tutaj  – plik.PDF

Niniejszy materiał informacyjny opublikowany został w ramach kampanii promocyjnej „Poznajemy Małopolskę Zachodnią” realizowanej przez Stowarzyszenie Forum Małopolski Zachodniej.