Lodowisko tuż tuż !

Zgodnie z obietnicą, sezon sportów zimowych na terenie kompleksu przy ulicy Wyszyńskiego w Chrzanowie startuje wcześniej ! To dzięki zadaszeniu obiektu, które wykonaliśmy w ubiegłym roku ! Miłośnicy szaleństwa na lodzie mogą już szykować łyżwy.

na granatowym tle zdjęcie białej tafli lodowiksa, na nim łyżwiarka ubrana na czarno wykonuje piruet  ma uniesione ręce, na 1 planie duże niebieskie łyżwy zawieszone na sznurówkach

Budowa zadaszenia i zewnętrznego zaplecza sportowego przy ul. Wyszyńskiego w Chrzanowie była bardzo dobrą i przemyślaną decyzją. Dzięki zadaszeniu obiekt funkcjonuje przez cały rok, niezależnie od warunków pogodowych. Cieszy mnie, że dla mieszkańców powiatu i okolicy stworzyliśmy miejsce z szeroką ofertą dyscyplin sportowych. Kompleks oferuje uprawianie różnych aktywności jak jazda na łyżwach, tenis ziemny, piłka nożna, piłka ręczna, siatkówka plażowa, koszykówka, lekkoatletyka czy gra w bule. Poprzez takie inwestycje promujemy zdrowy i aktywny tryb życia wśród mieszkańców – mówi Wicestarosta Bartłomiej Gębala.

Mamy dla Was coś jeszcze – tegoroczna tafla będzie większa o ok. 100 m2 . Poprawi to komfort jazdy na łyżwach i będzie więcej miejsca na akrobacje dla tych zaawansowanych. Zarząd Obiektów Powiatowych już ostrzy łyżwy. Ci, którzy zaczynają swoją przygodę na lodzie będą mogli wypożyczyć łyżwy i kaski, a nawet skorzystać z chodzików na lodowisko, które ułatwiają stawianie pierwszych kroków na tafli. W przewie albo oczekiwaniu na wejście będzie można rozgrzać się w strefie gastronomicznej, gdzie dostępne są ciepłe napoje i przekąski.

Czy wiecie, że … z chrzanowskiego lodowiska w sezonie 2021/2022 skorzystało 50 471 osób?  To blisko dwa razy więcej osób niż w latach ubiegłych!