Klub Pacjenta w Chrzanowie zaparasza na prelekcję 16 lutego 2023r. o godz. 16:00

„Z sercem do Pacjenta” Klub Pacjenta w Chrzanowie Pierwszy Klub Pacjenta w województwie małopolskim
16 lutego czwartek godz. 16:00 Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego ul. Focha 3, Chrzanów
Organizatorzy: Fundacja „Z sercem do Pacjenta” Grupa American Heart of Poland
Prelekcja przedstawiciela NARODOWEGO FUNDUSZU ZDROWIA

Plakat w kolorze białym, u góry niebieskie pasy, przedstawia harmonogram prelekcji

Zapraszamy na pierwsze w województwie małopolskim spotkanie z cyklu „Klub Pacjenta” organizowane przez Fundację „Z sercem do Pacjenta” Grupy American Heart of Poland, które odbędzie się już w najbliższy czwartek w Powiatowym Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie. Uczestnicy spotkania będą mogli wysłuchać wykładów specjalistów z zakresu zdrowia oraz wziąć udział w bezpłatnych badaniach i konsultacjach. Wstęp wolny.

Kluby Pacjenta to bezpłatne, edukacyjne spotkania adresowane do osób, które chcą zwiększać swoją świadomość na temat tego, co należy robić, by jak najdłużej pozostać zdrowym. Są one organizowane cyklicznie w ponad 20 lokalizacjach, w których działa Grupa American Heart of Poland. Do tej pory odbyły się m.in. w Gnieźnie, Katowicach, Bielsku-Białej, Dąbrowie Górniczej, Drawsku Pomorskim czy Pile. To doskonała okazja by poszerzyć swoją wiedzę na temat zdrowia, otrzymać praktyczne wskazówki od ekspertów w dziedzinie medycyny, a także wziąć udział w bezpłatnych badaniach i indywidualnych rozmowach ze specjalistami.

Dla każdego Klubu tworzona jest oryginalna tematyka wykładów, dopasowana do aktualnych potrzeb odbiorców. Do profilaktyki i edukacji zdrowotnej podchodzimy w sposób kompleksowy, dlatego do grona prelegentów oprócz znamienitych kardiologów zapraszamy także specjalistów z takich dziedzin jak dietetyka, fizjoterapia czy psychologia. Współpracujemy w tym zakresie także z Narodowym Funduszem Zdrowia – również podczas spotkania w Chrzanowie nie zabraknie wykładu przedstawiciela Małopolskiego Oddziału NFZ. Zachęcamy wszystkich do udziału i przekonania się, jak nawet drobne zmiany w codziennych nawykach mogą znacząco wpłynąć na poprawę naszego zdrowia i kondycji – mówi Katarzyna Kucia-Garncarczyk, prezes Fundacji „Z sercem do Pacjenta”.

Z wykładem pod tytułem „Miażdżyca i choroby naczyń. O czym powinien wiedzieć świadomy pacjent” wystąpi dr hab. n. med. Przemysław Nowakowski, ordynator Oddziału Chirurgii Naczyniowej Małopolskiego Centrum Sercowo-Naczyniowego Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, Grupa American Heart of Poland. O tym, jak ważna dla naszego organizmu jest woda opowie Edyta Hałatek, pielęgniarka oddziałowa z Małopolskiego Centrum Sercowo-Naczyniowego Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, Grupa American Heart of Poland. Bardzo ciekawym i przydatnym elementem spotkania będzie też wykład na temat korzyści Internetowego Konta Pacjenta, które zaprezentuje przedstawiciel Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

W przerwie między wykładami będzie możliwość przeprowadzenia indywidualnych konsultacji ze specjalistami oraz pomiaru ciśnienia i poziomu cukru. Udział w spotkaniu jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych rejestracji.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Chrzanowski Andrzej Uryga.