Otrzymaliśmy podziękowania z Iwano-Frankiwska

Bądźcie zdrowi i silni, a Wasze dobre uczynki niech zawsze znajdują odzew w ludzkich sercach. Dziękujemy, że byliście z nami w tej walce. Razem do zwycięstwa! - pisze w rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie mer Iwano-Frankiwska Rusłan Marcinkiw, partnerskiego miasta Powiatu Chrzanowskiego.

"Dokładnie rok temu mieszkańców Iwano-Frankiwska obudziły odgłosy wybuchów i syreny alarmowe. To był pierwszy raz, kiedy nasze miasto zostało trafione przez rosyjskie rakiety, ale niestety nie ostatni. Pierwsze dni były dla nas wszystkich szokiem, ale dzięki Waszemu wsparciu, reakcji i poświęceniu kontynuujemy naszą walkę. Staliście się naszym niezawodnym wsparciem, które pomogło nam przetrwać najtrudniejszy rok w historii niepodległej Ukrainy.
Serdecznie dziękuję za współczucie w tym trudnym dla naszego kraju okresie. Wasza pomoc i wsparcie moralne są kluczowe dla naszego narodu, gdy zmagamy się z trudnymi wyzwaniami na drodze do pokoju i stabilności. Pomoc humanitarna, której udzielaliście przez cały rok, pomogła tysiącom osób dotkniętych wojną. Wasze wsparcie i słowa współczucia wzmacniają ducha naszych wojskowych i cywilnych mieszkańców, którzy stają w obliczu trudnych prób.
Wykazujecie się wielką solidarnością i człowieczeństwem, a to jest przykład dla nas wszystkich. Liczymy na dalszą współpracę i partnerstwo dla zapewnienia bezpieczeństwa i pomyślności naszego regionu i całego świata.
Bądźcie zdrowi i silni, a Wasze dobre uczynki niech zawsze znajdują odzew w ludzkich sercach. Dziękujemy, że byliście z nami w tej walce. Razem do zwycięstwa!"

Rusłan Marcinkiw
Mer Iwano-Frankiwska