Samorząd dla przedsiębiorców

Starosta Andrzej Uryga wziął udział w konferencji „Samorząd dla Przedsiębiorcy”, podsumowującej projekt „Standardy obsługi inwestora w Małopolsce”. Powiat Chrzanowski przystąpił do projektu w 2020 roku.

Źródo: malopolska.pl

Celem projektu „Standardy obsługi inwestora w Małopolsce” było podniesienie jakości usług świadczonych na rzecz przedsiębiorców zainteresowanych prowadzeniem działalności w regionie. W ramach projektu małopolskie jednostki samorządu terytorialnego mogły uzyskać wsparcie konieczne do wypracowania i wdrożenia jednolitych standardów obsługi inwestora. Od marca 2020 r. w projekcie wzięło udział 85 jednostek samorządu terytorialnego.

Konferencja podsumowująca była okazją do wręczenia gminom certyfikatów potwierdzających wdrożenie standardów i wytycznych przewidzianych w projekcie. Liderem projektu „Standardy obsługi inwestora w Małopolsce” jest Województwo Małopolskie, partnerem - Krakowski Park Technologiczny.

Projekt jest realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020. Wartość projektu to ponad 2 mln zł.