Organizacje pozarządowe zaprezentowały się w Chrzanowie - zobacz film

Powiat Chrzanowski i Gmina Chrzanów zorganizowały II Piknik Organizacji Pozarządowych, by przybliżyć mieszkańcom działalność trzeciego sektora. FILM.

Organizacja wydarzenia to idealna okazja, by pokazać, jak wiele organizacji każdego dnia działa w imieniu społeczności lokalnej oraz ile osób stoi za zmianami, które mają wpływ na naszą codzienność.

W II Pikniku NGO wzięły udział:

1. Chrzanowskie Stowarzyszenie Sportów Ekstremalnych
  2. Fundacja Sama Mama
  3. Stowarzyszenie Twórców Kultury Chełmek
  4. Grupa Operacyjna Patriot
  5. Uniwersytet Trzeciego Wieku w Chrzanowie : SENIOR SINGERS, ALI I BABKI
  6. Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Trzebińskiej COR: CHÓR MILENIUM
  7. Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Porębie Żegoty
  8. Fundacja Brata Alberta WTZ w Libiążu
  9. Fundacja im. Brata Alberta Warsztat Terapii Zajęciowej i Świetlica Terapeutyczna w Trzebini
  10. Fundacja im. Brata Alberta Świetlica Terapeutyczna w Chrzanowie
  11. Fundacja Viribus Unitis w Babicach
  12. Stowarzyszenie AMAZONKI Ziemi Chrzanowskiej
  13. Memoriał Macieja Klimasa
  14. Fundacja Czuła Stodoła
  15. Regionalne Stowarzyszenie Diabetyków
  16. GRUPA TWÓRCZA CUMULUS
  17. Akademia Koszykówki Dream Makers Chrzanów
  18. SPORTOWE DZIECIAKI
  19. Akademia Piłkarska 21
  20. Towarzystwo Krzewienia Tradycji Kawalerii Polskiej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego
  21. Liga Obrony Kraju
  22. Stowarzyszenie ZA PIECEM
  23. Stowarzyszenie Help Power Polska,
  24. Centrum Wolontariatu „Po sąsiedzku” w Chrzanowie
  25. Koło pszczelarzy w Trzebini
  26. Miejskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Chrzanowie
  27. CHÓR GOSPEL ALWERNIA
  28. Stowarzyszenie Młoda Alwernia (Grupa ARTYSTYCZNA GAMA)
  29. Stowarzyszenie Sympatyków Grojca (ZPiT KRAKOWIACZEK)
  30. Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego w Chrzanowie
  31. Gminna Rada Działalności Pożytku Publicznego
  32. DORADCA DS. KLIMATU I ŚRODOWISKA

Program niedzielnej imprezy obfitował w atrakcje. NGO przygotowały swoje stoiska, gdzie prezentowały działalność, dokonania i ofertę. Były występy organizacji na scenie, animacje dla dzieci, strzelnica LOK, przedstawienie umundurowania i uzbrojenia Kawalerii Polskiej II RP, mobilne stoisko piłkarskie, mini kosze do gry w koszykówkę oraz wystawy: „COR” Wystawa „Niemi świadkowie historii – Krzyże i Kapliczki przydrożne”, WTZ prace podopiecznych. Dorobek prezentowała grupa CUMULUS, UTW Chrzanów, RSTK w Chełmku. Były warsztaty, konkursy, gry i zabawy, a także stoisko z poradnikami prawnymi, instruktaż pierwszej pomocy, badanie ciśnienia i poziomu cukru we krwi, jazda na deskorolce, przejażdżka Melexem OSP Chrzanów, prezentacja broni palne, a nawet pogadanki o pszczołach. Długie kolejki ustawiały się także do stoisk z malowaniem twarzy, robieniem warkoczyków i tatuaży brokatowych. Wisienką na torcie były dwa koncerty: zespołu CREDO oraz Limboskiego.

Dziękujemy za liczny udział i zapraszamy za rok. Tym razem impreza odbędzie się w Trzebini.