Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

WAKACJE START Z MAŁOPOLSKIMI TERYTORIALSAMI

W sobotni poranek 24 czerwca 2023 r. wystartował pierwszy termin „Wakacji z 11 Małopolską Brygadą OT". 139 ochotników stawiło się przed bramą jednostki wojskowej w podkrakowskiej Rząsce.

Grupa ludzi pod zadaszeniem, w tle żółnierze

Do służby w szeregach małopolskich terytorialsów zgłosili się przedstawiciele różnych zawodów m.in. sportowiec, prawnik, księgowa, zawodowy kierowca autokaru, urzędnik skarbowy, górnik, elektromechanik, oraz operator obrabiarek cnc.
Nowo powołani podczas szkolenia podstawowego będą uczyć się sprawnego i bezpiecznego posługiwania się karabinkami MSBS Grot, poruszania się w terenie, prowadzenie marszu ubezpieczonego. Będą także opanowywać podstawy medycyny pola walki i terenoznawstwa. Oprócz tego poznają elementy walki wręcz, obsługę środków łączności oraz przejdą szkolenie saperskie.
Ostatnim etapem szkolenia jest złożenie przez ochotników przysięgi wojskowej. Uroczystość odbędzie się 9 lipca 2023 r. O godz. 11:00 na równi krupowej w Zakopanem.
"Wakacje z WOT" to ogólnopolski projekt, którego założeniem jest dopasowanie terminów szkoleń kandydatów do służby do czasu wolnego od pracy i nauki. Dzięki temu ochotnicy mogą zbalansować wyzwania wynikające ze służby wojskowej i aktywności zawodowej. Atutem terytorialnej służby wojskowej jest także szkolenie w pobliżu miejsca zamieszkania.

Chcesz wstąpić do WOT ? Nic prostszego! Skontaktuj się z naszym rekrutrem https://rekruterzy.terytorialsiwp.mil.pl/ . Wniosek o powołanie możesz złożyć bezpośrednio w wojskowym centrum rekrutacji lub elektronicznie przez platformę epuap.


Najbliższe szkolenie podstawowe dla kandydatów bez złożonej przysięgi wojskowej odbędzie się w terminie 8 – 23 września, a szkolenie wyrównawcze adresowane do żołnierzy rezerwy zaplanowane jest w dniach 8 - 15 września 2023. Zapraszamy!!